Start JUTROBiografia Kochanowskiego jako klucz do twórczości Biografia Alicja Bachleda Curuś Biografia sławnej osoby angielski biografia Gabriela Garcia Marquez biografia po angielsku Adama Mickiewicza biografia Mikołaj Sęp Sarzyński Biografia Jana Pawła II po angielsku Biografia Jana Pawła Drugiego Biografia Leonarda DiCaprio Książka Biografia jako tworzywo literackie budowa wezlach chlonnych
pawel hertz
malarstwo morze
dziecko miesięczne
 

JUTRO

Temat: gdzie się podziali prawdziwi aktorzy???
" />Na początek kilka faktów:
Marcin Mroczek (ur. 18 lipca 1982 w Siedlcach) ? polski aktor telewizyjny, niezawodowy. Ma brata bliźniaka Rafała oraz starszą o 3 lata siostrę Agatę.
Jest studentem Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.
Katarzyna Cichopek- (ur. 7 października 1982 w Warszawie) ? polska aktorka serialowa, prezenterka telewizyjna.Ukończyła psychologię stosunków międzykulturowych na Wydziale Psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej.
Anna Mucha (ur. 26 kwietnia 1980 w Warszawie) ? polska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna,studiowała w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego.
Agnieszka Włodarczyk (ur. 13 grudnia 1980 roku w Sławnie) ? polska aktorka i piosenkarka.26 marca 1996 roku zadebiutowała w przedstawieniu Janusza Józefowicza Tyle miłości na scenie Teatru Studio Buffo w Warszawie, wystąpiła także w musicalu Józefowicza Metro, pojawiła się w teledysku K.A.S.Y. do piosenki "Reklama" (1996) i trafiła na kinowy ekran w filmie sensacyjnym Macieja Ślesickiego Sara (1997) jako córka gangstera (Marek Perepeczko) u boku Bogusława Lindy i Cezarego Pazury.Rozgłos przyniosła jej rola Agnieszki, siostry Czarka (Cezary Pazura) w sitcomie Polsat Macieja Ślesickiego 13 posterunek (1997-98, 2000). Niedługo potem zdała maturę eksternistycznie...........
tyle biografii. teraz pora na komentarz. znamy ich z małego i dużego ekranu. Nazywają siebie aktorami.Grają w filmach,serialach, udzielają się jako "gwiazdy" w wielu programach telewizyjnych. Zastanówmy się, kim naprawdę są ci ludzie. Po prostu mieli szczęście. Jeden wygrany casting i machina poszła w ruch. Tylko ze... z prawdziwym aktorstwem wspólnego nie mają nic. w żadnym z tych biogramów nie ma najmniejszej wzmianki o nauce w AT,PWST czy filmówce... mieli po prostu szczęście. Niektórzy są ładni, niektórzy charakterystyczni. Mają parcie na szkło. To zapewniło im angaże w serialach, role w filmach, ogromną popularność, wielkie pieniądze. Z drugiej strony mamy wielu studentów wyżej wymienionych uczelni, gdzie studiowanie to ciężka harówka także fizyczna, pokonywanie własnych słabości,podejmowanie wyzwań. O przyjęcie do takiej szkoły ludzie starają się latami. Poświęcają wiele czasu na przygotowania. Po to, by dostać się za którymś kolejnym razem,skończyć studia,moze nawet usłyszeć, zę są zdolni, wejść na rynek pracy, a tam... twarde lądowanie. Marne gaże w teatrach, ciągła walka o to,jak by tu zostać zauważonym, branie jak leci wszelkich propozycji, granie ogonów w filmach kinowych i tv, gdzie główne role daje się tzw "aktorom bez szkół"... dlaczego tak jest?? Dlaczego szkoły teatralne i filmowe nie zapewniają absolwentom pierwszeństwa w dostaniu się do teatru czy filmu?? dlaczego młody, zdolny człowiek, który pracował na to całymi latami, musi zadowolić się kilku sekundowym epizodem i jednozdaniową kwestią, podczas gdy jakieś "dziecko szczęścia" zgarnia grubą kasę za odcinek czy jeden dzień zdjęciowy??? dlaczego tak mało jest ambitnych produkcji, które dawałyby szanse młodym??? biorą ogony w filmach, jeżdżą między kilkoma miastami, by grać w teatrach i mieć z czego żyć,czasem reklamują różne produkty... Co się dzieje z nasza kulturą??? Gdzie podziali się prawdziwi aktorzy??? Kto wytłumaczy mi dziwny fenomen tego zjawiska???
waszej uwadze polecam: http://www.teatry.art.pl/!fmk/nola.html
zapraszam do dyskusji
Źródło: lkr.pl/viewtopic.php?t=21165