Start JUTROBiografia Kochanowskiego jako klucz do twórczości Biografia Alicja Bachleda Curuś Biografia sławnej osoby angielski biografia Gabriela Garcia Marquez biografia po angielsku Adama Mickiewicza biografia Mikołaj Sęp Sarzyński Biografia Jana Pawła II po angielsku Biografia Jana Pawła Drugiego biografia Anny Muchy-aktorki Biografia jako tworzywo literackie Kosiarka elektryczna Instrukcja BHP
tanszy w eksploatacji grill gazowy czy weglowy
zabudowa targowa

 

JUTRO

Temat: Gorące wieści, plotki itp.
W jednym z wywiadów producent Harvey Weinstein wyznał, że gwiazda serii wampirycznej "Zmierzch" Robert Pattinson ma szansę zagrać główną rolę w biografii słynnego gangstera Joe Gallo. Film powstanie podstawie książki Toma Folsoma "The Mad Ones: Crazy Joe Gallo and the Revolution at the Edge of the Underworld".

Joe Gallo wraz ze swoimi braćmi należy do ikon kultury i zbrodni. Oprócz tego, że ściągał haracze i mordował ludzi, pisał również poezję. Zginął zastrzelony w restauracji.

Folsom chciałby, aby rolę Gallo zagrał Leonardo DiCaprio. Wyścig o rolę trwa.


Jeszcze trochę a plakat remake'u Heat w wykonaniu Mierzwiaka będzie miał rację bytu.
Źródło: forum.film.org.pl/viewtopic.php?t=287Temat: [Ksiaz] Abagnale Frank, Redding Stan - Złap mnie, jeśli potrafisz [Audiobook PL] [mp3
[Ksiaz] Abagnale Frank, Redding Stan - Złap mnie, jeśli potrafisz [Audiobook PL] [mp3
  Autor: Abagnale Frank, Redding Stan
Tytuł oryginalny: Catch me if you can
Język książki: polski
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: biografia/autobiografia/pamiętnik
Czyta: Adrian Perdjon
Typ: Audiobook - pełny
[mp3@128 kb/s]

Frank W. Abagnale, znany też jako Frank Williams, Robert Conrad, Frank Adams i Robert Monjo, był jednym z najbardziej bezczelnych i pomysłowych oszustów i fałszerzy w historii. Podczas krótkiej, lecz efektownej "kariery" siedział za sterami pasażerskiego odrzutowca w przebraniu pilota, udawał lekarza w szpitalu, wykonywał zawód adwokata, nie mając żadnych uprawnień, wykładał na uniwersytecie jako profesor socjologii i posługując się fałszywymi czekami, zgarnął ponad dwa i pół miliona dolarów (dziś byłoby to trzydzieści milionów!). Wszystko to osiągnął, zanim skończył dwadzieścia jeden lat. Znany policji dwudziestu sześciu krajów i pięćdziesięciu stanów USA Abagnale wiódł wygodne, wystawne życie - do czasu, gdy dosięgła go sprawiedliwość - teraz zaś uznawany jest za wybitnego eksperta od przestępstw finansowych.


* Powieść gościła na pierwszym miejscu listy bestsellerów "The New York Times". Jej ekranizacji podjął się sam Steven Spielberg. Role główne kreowały takie gwiazdy jak: Leonardo DiCaprio, Tom Hanks i Christopher Walken [...]

Kod: http://torrenty.org/torrent/439262
Źródło: board.net.pl/showthread.php?t=10102


Temat: moje książki - może znajdziesz coś dla siebie? :) cz.2
moje książki - może znajdziesz coś dla siebie? :) cz.2
  Nicola Kraus, Emma McLaughlin "Niania w Nowym Jorku"
Historia dwudziestokilkuletniej Nanny, która jako opiekunka czteroletniego chłopca staje się świadkiem rodzinnego piekła skrywanego za pozorami normalności.
Literatura w spódnicy, stron 352, stan 4/5

Zbigniew Dmitroca "Alfabet imion"
Autor zawarł swą wiedzę o ludziach w cyklu dowcipnych limeryków, przenikliwie charakteryzujących posiadaczy mniej lub bardziej znanych imion, dodając do tego psychologiczne portrety znaków Zodiaku.
wyd. Zielona Sowa, stron 224, stan 4/5

C. S. Lewis "Opowieści z Narni, Srebrne krzesło"
Eustachy i Julia, obdarzeni przez Aslana misją odnalezienia zaginionego królewicza Narnii, wędrując w towarzystwie dzielnego Błotosmętka przez budzące zdumienie i grozę krainy, odkrywają, że przeciwstawienie się złu daje zadziwiającą siłę do walki z nim.
wyd. Media Rodzina, stron 234, stan 3/5

Ulli Maria Heubl "Kolorowe łzy klauna"
Przepiękny wiersz o samotności. Klaun, mimo uwielbienia całej publiczności, czuł się bardzo źle. Nie lubił być sam, tęsknił za zwyczajnym życiem, kiedy ma się kogoś bliskiego. Bardzo chciał znaleźć przyjaciela. Pewnego dnia jego los się odmienił. Spotkał kogoś takiego, jak on sam.
wyd. AA, stan 5/5

Bruno Ferrero "Siedemnaście opowiadań"
Opowiadania zebrane w tym tomiku zawierają w swej treści „ziarno” wychowawcze, które powinno zacząć wzrastać w klasie lub grupie, aby przynieść owoce dobrych postaw w życiu danego człowieka. Tematy ich są różne. Wszystkie wyrażone są w formie bajki pełnej fantazji i ciekawostek, każde opowiadanie posiada sugestie dydaktyczne.
Wydawnicwo Salezjańskie, stron 114, stan 4/5

Claude Lux "Na szlaku przygody w lesie i na biwaku"
wyd. Świat Książki, stron 235, stan 4/5

Dorota Terakowska "Lustro Pana Grymsa"
Czarodziejskie lustro kupione w tajemniczym sklepie pana Grymsa odbija dziwny świat, który kusi i niepokoi trzynastoletnią Agatę. Zwodnicze lustro wciąga najpierw jej ukochanego psa Kusego i tym samym zmusza Agatę, by przekroczyła granicę innego świata. Agata trafia do fantastycznej krainy Koral... Do czego czarownicy potrzebują płomiennowłosej Agaty? Jakie niebezpieczeństwa na nią czyhają? Czy będzie mogła wrócić do domu?
wyd. Nasza Księgarnia, stron 159, stan 3/5

Dorota Terakowska "Lustro Pana Grymsa"
Wydawnictwo Literackie, stron 144, stan 4/5

"Po co bierzmowanie?"
Post******um, nr 3/2000, stan 4/5

Beata Ostrowicka "Niezwykłe wakacje"

Koniec roku szkolnego już blisko. Wszystko wskazuje na to, że lato będzie całkiem zwyczajne. Piątka przyjaciół zamierza spędzić wakacje w swoim miasteczku. Czy nudne łowienie ryb w pobliskiej rzece może być początkiem fantastycznych wydarzeń? Bohaterowie przeżywają niesamowite przygody, odbywają przedziwne podróże w czasie i przestrzeni, są świadkami niecodziennych wypadków, poznają tajemnice sprzed wieków...
wyd. Literatura, stron 192, stan 4/5

Paul Stewart "Brown eyes" po angielsku
Every year, Peter and Susan go to Lea-on-Sea. Every year it is the same. But this year there is a man pretending to be Peter. Why? What does he want? Will this be their last visit?
wyd. Lomgman, stron 30, stan 4/5

Doglas Thompson "Leonardo DiCaprio"
Biografia Leonardo DiCaprio napisana głównie na podstawie rozmów z młodym aktorem. W książce, oprócz mnóstwa kolorowych zdjęć, znajdziecie wspomnienia Leo z czasów dorastania we Wschodnim Hollywood, z okresu kiedy występował w telewizyjnych serialach, oraz gdy świat show-biznesu zaczął go zauważać i doceniać. Są tu wypowiedzi aktorów, którzy wraz z nim występowali w różnych filmach - tych z początków jego kariery, gdy nazwisko DiCaprio było mało znane, a także tych, w których Leonardo jest już gwiazdą pierwszej wielkości. Z tej wyjątkowej lekko napisanej biografii dowiecie się, co Leonardo DiCaprio lubi, czego się obawia i za czym tęskni, o czym marzy i co chciałby jeszcze w życiu osiągnąć.
wyd. Prószyński i S-ka, stron 96, stan 2/5

Linde von Keyserlingk "Nowe korzenie dla małych ludzi, O rozstaniach i nowych początkach"
Wspaniałe opowiadania pomogą dzieciom poradzić sobie z wydarzeniami związanymi z rozstaniem rodziców oraz nauczą je, jak przyzwyczaić się do nowej sytuacji.
wyd. Jedność, srron 123, stan 5/5

Wojciech Jędrzejewski OP "10 sposobów na głupotę (własną)"
Książka dla każdego, kto chce podjąć pracę nad sobą. Zainspirowana 12 krokami na drodze do trzeźwości, choć spis lekarstw na głupotę (własną) zawiera 10 uzdrawiających, zaczerpniętych u źródeł Pisma Świętego, sposobów: Zajmij się sobą, Nie zajmuj się sobą sam, Naucz się ufać, Nie obwiniaj, Wyznawaj przewinienia, Ukochaj wolność, Naprawiaj popełniane błędy, Bądź na bieżąco z sobą samym, Kochaj Mądrość, Nie potępiaj innych.
wyd. Fides, stron 75, stan 5/5

Dorota Stopka "Opracowania, klasa 6 SP"
Liryka : Złoty kubek, Hymn - smutno mi Boże.., Kieszeń, Gęsiarka, Pieśń o żołnierzach z Westerplatte, Przepaść, Koncert życzeń, Żołnierz polski, Kapuśniaczek, Rwanie bzu, Do moich uczniów, Podziękowanie, Pastereczka, Widok z gór, Miłość. Epika : Marcin Kozera, Ten obcy, Opowieści o pilocie Pirxie, Bajka o maszynie cyfrowej, co ze smokiem walczyła, Anielka, Szatan z siódmej klasy, Robinson Kruzoe, Tajemnicza wyspa, Ania z Zielonego Wzgórza, Sachem, Dywizjon 303. Dramat : Balladyna. Gatunki mieszane : Świtezianka.
wyd. Greg, stron 152, stan 4/5

"Czarne ściągi, Klasa I gimnazjum, t.II"
Bajki, Dziady cz.II, Zemsta, Romeo i Julia, Krzyżacy. Wiersze : Prefacja, Ranny ptak, Szkicownik poetycki, Wyprawa do lasu, *** (oblicze ojczyzny), Czas oszołomień, Teoria i praktyka, Sens życia, Z bliska, Nie łabędzi śpiew, Zając i żaba, Wrażenia z teatru, W Weronie, Do M***.
wyd. Edukacja, stron 127, stan 4/5

Julia Włodek "Powtórka z lektur, Robinson Kruzoe"
wyd. Nasza Księgarnia, stron 22, stan 5/5

Jerzy Habela "Słowniczek muzyczny"
wyd. PWM, stron 223, stan 4/5

"Atlas historyczny dla klasy V-VI"
wyd. Polskie Przedsiębiorstwo Wydawnictw Kartograficznych, stron 24, stan 2/5

"Atlas historyczny dla gimnazjum"
wyd. Polskie Przedsiębiorstwo wydawnictw kartograficznych, stron 63, stan 3/5

POSIADAM RÓWNIEŻ TROCHĘ PODRĘCZNIKÓW DO SP, GIMNAZJUM I LICEUM.
Z OSOBAMI Z KRAKOWA CHETNIE SPOTKAM SIE OSOBISCIE.

Źródło: wizaz.pl/forum/showthread.php?t=151096