Start JUTROBiografia Kochanowskiego jako klucz do twórczości Biografia Alicja Bachleda Curuś Biografia sławnej osoby angielski biografia Gabriela Garcia Marquez biografia po angielsku Adama Mickiewicza biografia Mikołaj Sęp Sarzyński Biografia Jana Pawła II po angielsku Biografia Jana Pawła Drugiego biografia Anny Muchy-aktorki Biografia Leonarda DiCaprio Książka cleoni kinkiet caspe 40 pelny
lahka muza
toshara 1 7 czy 1 8
levar burton
webpralki przemyslowe poznan
 

JUTRO

Temat: Jan Paweł II lepszy od Karola
Kinowa premiera amerykańskiej biografii Karola Wojtyły "Jan Paweł II" w ubiegły weekend przyciągnęła nieco więcej widzów w Polsce od zeszłorocznej włoskiej produkcji z Piotrem Adamczykiem.
Przygotowaną przez amerykańską stację telewizyjną CBS biografię Karola Wojtyły po 3 dniach wyświetlania na 140 kopiach obejrzało 218 tysięcy osób. Zaś włoski film "Karol - człowiek, który został Papieżem" pokazywany na 151 kopiach, zgromadził 200 tysięcy widzów.
Włoski film stał się najpopularniejszym tytułem 2005 roku w polskich kinach. Jego widownia w Polsce sięgnęła milion 900 tysięcy osób. W poprzednim sezonie "Karol - człowiek, który został Papieżem" był jednym z czterech filmów, który podczas "otwarcia", czyli pierwszych 3 dni od premiery zebrał ponad 200 tysięcy widzów. Oprócz niego pułap ten pokonali jeszcze "Kurczak Mały", "Gwiezdne wojny. Część III - Zemsta Sithów" oraz "Harry Potter i Czara Ognia". Przygody czarodzieja z Hogwartu wygrały na starcie z włoską produkcją o ponad 200 tysięcy widzów, ale w końcowych rozrachunku wyraźnie przegrały z filmem Giacomo Battiato.
Źródło: wielun.biz/viewtopic.php?t=1187Temat: TELEKAMERY 2006

ale Piotra Adamczyka pamiętam z filmu "Chopin - Pragnienie Miłości" i moim zdaniem zagrał rolę Fryderyka Ch. doskonale

to film biograficzny, a więc Adamczyk naśladował Chopina, dla mnie jego biografia nie jest znana, ani tym bardziej jego charakter, ale muszę przyznać że film miło mi się oglądało, jak i samego Adamczyka.
Źródło: e-gorniak.com/v1/viewtopic.php?t=1201


Temat: Papież jan Paweł II
Ian Holm jako Jan Paweł II

Znany wszystkim miłośnikom kina fantasy jako hobbit Bilbo z filmowej trylogii "Władca Pierścieni" Ian Holm wcieli się w najbliższym czasie w rolę Jana Pawła II w telewizyjnej produkcji o papieżu.


Ian Holm/ fot. AFP

Jak na razie film znany jest pod tytułem "Pope John Paul II". Jego akcja rozciągać się będzie od szkolnych lat Karola Wojtyły, po jego ostatnie dni.

Holm sportretuje starszego Karola Wojtyłę, od czasu jego wyboru na papieża. Jak na razie nie wiadomo kto zagra młodego duchownego.

Obraz będzie się składał z czterech części i powstaje dla stacji CBS. Premiera miniserialu planowana jest na listopad. Zdjęcia rozpoczną się w przyszłym miesiącu i będą kręcone we Włoszech i Polsce. Ekipa otrzymała pozwolenie na filmowanie w Watykanie na samym Placu Świętego Piotra, jak i jego okolicach.

Holm oprócz zagrania we "Władcy Pierścieni" pojawił się niedawno w filmach "Aviator", "Powrót do Garden State" i "Pojutrze".

Przypomnijmy, że niedawno na polskie ekrany weszła inna filmowa biografia, opowiadająca o młodości papieża - "Karol - człowiek, który został Papieżem". W obrazie w roli głównej wystąpił Piotr Adamczyk.
Źródło: seriale.vis.pl/forum/forum/viewtopic.php?t=10642