Start JUTROBiografia Kochanowskiego jako klucz do twórczości Biografia Alicja Bachleda Curuś Biografia sławnej osoby angielski biografia Gabriela Garcia Marquez biografia po angielsku Adama Mickiewicza biografia Mikołaj Sęp Sarzyński Biografia Jana Pawła II po angielsku Biografia Jana Pawła Drugiego biografia Anny Muchy-aktorki Biografia Leonarda DiCaprio Książka znaki chinskie szablony
step up napisypl
apteczka samochodowa przepisy czy jest
wlosow haute
francuzi3A smieje się z nas cały świat
 

JUTRO

Temat: Jak dodac skrypy(?)

Witajcie dopiero zaczynam zabawę z tworzeniem stron i jestem calkiem zielony...wiec mam takie pytanie jak dodac skrypt do nawigacji aby po kliknieciu przechodzilo na strone z jakims danymi ktore ja dodam do tej strony...np.biografia kogos itp..

W sumie to nawet nie wiem czy to jest skrypt...

Bo dodaje w Menu strony paneli chce dodac np.Druzyna,ale nadal wyswietla mi nawigacja i te opcje a ja chce zeby wyswietlalo mi druzyna i np.sklad termnarz itp. Jak to mam zrobic ?


Stronę mam na DBV...

Najpierw musisz zrobić podstronę:
PA->strony informacyjne->wpisujesz nazwę np.H.Sienkiewicz i treść (czyli tą notatkę biograficzną)->zapisujesz->klikasz na link który jest widoczny po zapisaniu podstrony->następnie kopiujesz adres z adresu strony->wchodzisz w:
PA->zarządzanie stroną->menu strony->nazwa(H.Sienkiewicz)->adres ten który skopiowałeś(z adresu strony)->klikasz zapisz

Pozdrawiam gonio012
PS.Nie ten dział
Źródło: webmasterzy.org/index.php?showtopic=21558Temat: Jan Kazimierz Waza - Zbigniew Wójcik
Tytuł: Jan Kazimierz Waza
Autor: Zbigniew Wójcik
Wydawnictwo: Ossolineum
Rok wydania: 1997
Ilość stron: 248
ISBN: 83-04-04353-X

Ostatni z Wazów na polskim tronie był jedną z najbardziej barwnych postaci w całej historii. Jako młodszy z królewiczów szukał kariery w Kościele, został nawet kardynałem. Włóczył się po Europie i przyprawiał wielu zmartwień ojcu, był szpiegiem, siedział w więzieniu. Zostawszy królem ożenił się z wdową po swoim bracie, czym oburzył opinię publiczną, pokonał Chmielnickiego pod Beresteczkiem, nieomal nie stracił korony podczas potopu, a pod koniec panowania został upokorzyny przez Lubomirskiego. Kiedy wszystkie jego plany polityczne wzmocnienia tronu legły w guzach abdykował i wyjechał z kraju. Jego postać spopularyzował w "Potopie" Sienkiewicz. A jaki był naprawdę? Biografia ta znakomicie zarysowuje nam postać tego władcy, budzącego do dziś kontrowersje.

Zapraszam forumowiczów do oceny książki z serii Biografie Ossolineum.
Źródło: historia.org.pl/forum/index.php?showtopic=9714


Temat: Książka, którą właśnie czytam to...
Obydwie książki przeze mnie czytane są świetne. Labuda i Biskup dogłębnie (choć miejscami nudnie ) analizują funkcjonowanie państwa krzyżackiego i jego historię. Korzystali przy tym z ogromnej bibliografii (znalazły się tam też, co zrozumiałe, pozycje niemieckojęzyczne). Do tego dochodzi liczba ponad 60 ciekawych (oprócz map z Kuczyńskiego, które widzę po raz pięćdziesiąty piąty no, ale ich umieszczenie jest zrozumiałe) ilustracji i map. Ciężko wymienić jakieś wady.
"Wskazówki bibliograficzne" u Przybosia wyglądają dość skromnie, co nie oznacza, że autor korzystał tylko z wymienionych pozycji. Napisał obiektywną biografię, gdzie nie próbuje króla mieszać z błotem, ani pisać jego apologii. Posługuje się przystępnym stylem, a także dokładnie analizuje każdy aspekt rządów Korybuta (sprawy elekcji, małżeństwo, Kalkstein, stosunki z Rosją, spór malkontenci - król, wojna z Turcją), nie zabrakło też opisów działań wojennych Sobieskiego w latach 1671-1673.

Pozostaję przy tematyce krzyżackiej:
S. M. Kuczyński, Rzeczywistość historyczna w "Krzyżakach" Henryka Sienkiewicza
P. Pizuński, Poczet wielkich mistrzów krzyżackich
Źródło: forum.historia.org.pl/index.php?showtopic=60


Temat: Książki
hunter s. thompson - fear and loathing in las vegas (narkotykowe szalenstwo, klimat lat 70tych, ostre teksty, sam thompson byl totalnym swirem i maniakiem)

hunter s thompson - kingdom of fear (dla fanow thompsona, satyra spoleczna usa i biografia thompsona w jednym)

ken kesey - lot nad kukulczym gniazdem ( czytalam to wiele lat temu a do dzisiaj uwazam to za jedna z najciekawszych ksiazek. uwielbiam motyw psychiatryka)

william golding - wladca much (czytalam zanim wkrecilam sie w losta i potem gdy ogladalam s1 myslalam ze lost to przerobka tej ksiazki. na pewno jest z niej wiele motywow w serialu. ksiazka jest bardzo dobra)

milan kundera -nieznosna lekkosc bytu (uwielbiam taki typ narracji i taki rodzaj ksiazek. historia z drugim dnem. )

a z lektur szkolnych to:
w. gombrowicz - ferdydurke (uwielbiam motyw maski czy gęby w naszym zyciu. ferdydurke jest genialna)

h. sienkiewicz - quo vadis, pan wolodyjowski, potop (ogniem i mieczem nie lubie, od krzyzakow mnie mdli, ale pana wolodyjowskiego i potop uwielbiam. quo vadis jest bardzo dobre, no moze nie koniecznie watek ligii i winicjusza, ale watek nerona jest boski)

f. dostojewski -zbrodnia i kara
Źródło: computerworld.fora.pl/a/a,596.html


Temat: Co teraz czytacie?
O, ja też uwielbiam Sienkiewicza. Czytałam dokładnie to co Hircyn, tylko że więcej nowel Świetny pisarz. Zresztą, ja w ogóle lubię klasykę.

Dla tych, którzy lubią "W pustyni i w puszczy" - jest też książka Mariana Brandysa "Śladami Stasia i Nel", z lat 50. Polecam, bardzo dowcipnie napisana, ukazuje w zupełnie innym świetle niektóre fakty z powieści, no i pokazuje, jak bardzo zmieniła się Afryka od czasów Sienkiewicza.
Teraz ktoś powinien napisać książkę "Śladami Brandysa", bo minęło już ponad 50 lat od tej ksiązki

A ja czytam aktualnie: "Królową Blankę" - biografia i kryminał Agathy Christie.

PS. Zajrzałam z ciekawości na blog tego Żulczyka i przeczytałam wywiad z nim. Niestety, to nie dla mnie. Nie lubię wulgaryzmów i arogancji. W dodatku chyba pisze coś podobnego do Masłowskiej, więc nie mam ochoty na poznawanie jego twórczości. dnia Sob 11:40, 29 Lis 2008, w całości zmieniany 2 razy
Źródło: phobiasocialis.fora.pl/a/a,450.html


Temat: O mnie: Zabijacielka
Zatem (żeby nie zacząć od więc) witam również wspaniałych wędrowców z krainy Internetem zwanej! Jest mi niezmiernie miło zasiadać wśród tak zacnego grona.
Jeśli choci o moje upodobania literackie to cenię szczególnie takich autorów jak Tolkien, Coelho, Brown, Sapkowski, a także Sienkiewicz, Mrożek, jak również Chmielewska, Siesicka, czy wreszcie Rowling. JEśl zaś idzie o poezję to uwielbiam Tuwima z jego "bandą" oraz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Żeby się zanadto nie rozpisywać dodam, że ostatnio przeczytane przeze mnie książki to dwie fabularyzowane biografie "Aleksander Wielki" i "Frida". Natomiast dziełem, które obecnie wciąga mnie niesamowicie jest "Cień wiatru"(obok "Fausta" i jeszcze kilku lektór obowiązkowych). By być całkowicie szczerą i najzupełniej dokładną pozwolę sobie nadmienić, że moimi ulubionymi dramaturgami są (obok rzecz jasna Mrożka) Molier oraz rodzimi Zabłocki i Fredro, oczywiście.

Pozdrawiam i spodziewam się owocnej współpracy z owym szlachetnym gronem miłośników literatury wszelakiej:) tutajpoczkategori
Źródło: klubksiazki.fora.pl/a/a,4.html