Start JUTROBiura Nieruchomości Słupsk Słupsk biura nieruchomości prowizję kiedy zapłata biura podróży oferta poza sezonem biura pracy firm zagranicznych Biura podruży wycieczki szkolne biura nieruchomości bielsko biała biura Nieruchomości w Lesznie Wlkp Biura Nieruchomości Stalowa Wola biura pośrednictwa pracy Poznań Biura tłumaczeń na wschodzie polski cleoni kinkiet caspe 40 pelny
lahka muza
toshara 1 7 czy 1 8
levar burton
webpralki przemyslowe poznan
 

JUTRO

Temat: Dlaczego dochodzi do zapętlenia?
np.:
Lublin DELFIN TRAVEL ul. Krótka 4 20-077 Lublin delfin@delfin.lublin.pl
Tychy RIWIERA ul. Grota Roweckiego 23 43-100 Tychy riwiera@wp.pl
Wrocław IVEN ul. Olszewskiego 23b 51-642 Wrocław biuro@iven.pl
Warszawa BERTUR ul. Płocka 15 lok.4 01-231 Waszawa bertur@triada.pl
Lublin ANAS ul. Narutowicza 61 20-016 Lublin turystyka@anas.lublin.pl
Lublin COMPASS ul. Lipowa 12 20-024 Lublin compass.lublin@wp.pl
Lublin AMTOUR ul. Bernardynska 3 20-109 Lublin amtour@op.pl
Wrocław ALIFF ul. Kuznicza 59/60 50-138 Wrocław alif@op.

ta treść znajduje sie w pliku .txt, która dzielona jest na wiersze ( $biura = file("./agenci/agenci.txt") ) a nastepnie na wyrazy explode ("t",$biura[$i]).
Źródło: forum.php.pl/index.php?showtopic=60570Temat:
Stadion miejski za trzy lata?

Władze Łodzi liczą, że za trzy lata w Łodzi powstanie stadion miejski na 35 tys. widzów. Firma, która go wybuduje, zostanie współudziałowcem terenów wartych 140 mln zł

Do 28 listopada władze Łodzi czekają na firmy, które będą chciały wejść w spółkę z miastem, aby wybudować Regionalne Centrum Rekreacyjno-Sportowo-Konferencyjne przy al. Unii. Według Witolda Nykiela, dyrektora biura inwestycji, zainteresowane budową i zarządzaniem kompleksem sportowym wykazują firmy z Polski, Włoch i Francji. - Zaprosiliśmy do rokowań ponad 20 podmiotów gospodarczych - dodaje Nykiel. Na tej liście znalazły się nie tylko firmy budowlane, ale także banki oraz deweloperzy.

Według dyrektora biura inwestycji, inwestor, który przystąpi do rokowań, a następnie złoży ofertę i wygra przetarg za budowę stadionu miejskiego, otrzyma również zgodę na wybudowanie obiektów komercyjnych. - Może to być hotel, ale nie wykluczamy, że powstanie tam centrum handlowo-rozrywkowe, z którego inwestor będzie czerpać zyski - uzupełnia Nykiel. Koszt budowy obiektu to ok. 400 mln zł.

Na razie wiadomo tylko, jakie warunki powinien spełniać nowy stadion. - Musi posiadać zadaszone trybuny, pomieścić ponad 35 tys. widzów oraz posiadać zaplecze treningowe, w tym hale do koszykówki i siatkówki przynajmniej na dwa tysiące kibiców - zdradza Nykiel. - Dodatkowo firma, która podejmie się budowy stadionu, będzie musiała wykorzystać istniejącą już podgrzewaną murawę.

Już jest przesądzone, że nowy obiekt miejski powstanie na terenie obecnego stadionu ŁKS. Co to oznacza? Według Nykiela, koncepcje są dwie: pierwsza mówi, że stadion będzie wyburzany stopniowo, tak by drużyna mogła na nim normalnie grać; druga - przez półtora roku piłkarze ŁKS musieliby rozgrywać mecze ligowe poza Łodzią. - Dopuszczamy możliwość, by wykonawca robót zapłacił za wynajem stadionu w Bełchatowie lub w Płocku - dodaje dyrektor.

Według przyjętego przez miasto terminarza, w marcu przyszłego roku zostanie ogłoszony przetarg. - Jeżeli nie będzie odwołań i zaskarżenia, na początku lata 2009 roku poznamy inwestora - tłumaczy Nykiel. Kiedy ruszy budowa? - Przygotowanie do prac budowlanych zajmie ok. sześciu miesięcy, budowa rozpocznie się najwcześniej w czwartym kwartale przyszłego roku, a zakończy latem 2011 roku - tłumaczy Nykiel.

Jeżeli ktoś sądzi, że na budowie nowego stadionu może zyskać drużyna z al. Unii, to jest w błędzie. Nowy obiekt będzie własnością spółki z udziałem miasta, ale z prywatnym kapitałem, dlatego szefowie ŁKS SSA będą musieli płacić za wynajęcie. - To nieuniknione - mówi Nykiel. - Myślę, że miasto będzie jednak optować za preferencyjnymi stawkami dla ŁKS.

To drugie podejście władz miasta do budowy nowoczesnego stadionu. Pierwsze zakończyło się klapą, bo nie zgłosił się żaden inwestor.

Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź

--------
Promujmy Łódź. Stwórzmy największą klasę!

Chyba nie ma w Łodzi akcji, które obeszłaby się bez Grupy Pewnych Osób. Tym razem wspólnie z Łódź Art Center chce pobić rekord na portalu Nasza Klasa.

O co chodzi? O to, żeby Łódź została Europejską Stolicą Kultury w 2016 r. Przypomnijmy: status takiej stolicy przyznaje Rada Unii Europejskiej. Wybrane miasto przez rok prezentuje imprezy na europejskim poziomie. 60 proc. wydatków finansuje UE. W tym roku stolicą kultury jest Liverpool. O tytuł w 2016 r. oprócz Łodzi będą walczyć Lublin, Gdańsk, Poznań, Toruń, Szczecin, Warszawa i jedno z miast w Hiszpanii (jeszcze nie wiadomo, które).

Konkurencja jest ogromna, bo tytuł oznacza pieniądze, prestiż i ożywienie turystyczne. Ale żeby wygrać, potrzebne są nie tylko zabiegi lokalnych władz. Musi być też poparcie ludzi. Od dwóch dni każdy, kto chce, żeby Łódź została ESK2016, może wesprzeć starania. Jak? Bardzo prosto. - Jeśli popierasz kandydaturę Łodzi do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury, dołącz do klasy, która powstała właśnie po to, aby łączyć ludzi, z całych sił kibicujących tej inicjatywie - apeluje Hubert Barański z GPO. - Jeśli masz znajomych na portalu Nasza Klasa, a wiesz, że i oni popierają Łódź, wyślij im tę wiadomość!

Powstającą klasę można znaleźć na http://www.tnij.org/klasalodz2016

Zajrzeliśmy. Profil klasy: Europejska Stolica Kultury Łódź 2016. Wychowawca: Krzysztof Candrowicz, dyrektor Łódź Art Center, pomysłodawca ulokowania stolicy kultury w naszym mieście. Na liście jest już ponad setka nazwisk. Zapisują się nie tylko łodzianie. Są wpisy "uczniów" z Bełchatowa, Poddębic, a nawet Kopenhagi i Brukseli. Wśród nich dostrzegliśmy nazwisko Tomasza Kacprzaka, przewodniczącego Rady Miejskiej.

- To wspólny pomysł Art Center i GPO - mówi Krzysztof Candrowicz, wychowawca. - Zaczęliśmy we wtorek, a już jest sporo wpisów. To forum dla wszystkich, którym Łódź leży na sercu. Malkontentów nie przyjmujemy. Sam wysłałem zawiadomienia do 20 znajomych. Liczę na trzystu. Zorganizujemy największą klasę na portalu. Tworzymy łańcuszek szczęścia, który doprowadzi nas do ESK.

- Mamy nadzieję, że pomysł spodoba się łodzianom - dodaje Maja Kudlińska, koordynator projektów w Art Center.

Czy uda się skrzyknąć w internecie największą klasę? Wszystko zależy od nas. "Gazeta" przyłącza się do apelu. Może uda się pobić światowy rekord. Jest to możliwe, bo zanim powstał ten tekst, do listy dopisały się kolejne trzy osoby. Uczniów jest już 106. Można też zarejestrować się w klasie jako gość. A zatem - do dzieła! Przypomnijmy jeszcze raz adres: www.tnij.org/klasalodz2016

Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź
Źródło: unigp.fora.pl/a/a,304.html


Temat: Kolonie Letnie 2009 - ZAPRASZAMY!
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Toruńskiej zaprasza dzieci i młodzież na Kolonie językowo-konne i językowo-taneczne, które odbędą w trzech wspaniałych miejscach Polski.

1. Grabowiec: kolonie językowo - konne


I turnus: 20.06.09 – 29.06.09
II turnus: 29.06.09 – 07.07.09
III turnus: 08.07.09 – 16.07.09
IV turnus: 17.07.09 – 25.07.09
V turnus: 27.07.09 – 04.08.09
VI turnus: 05.08.09 – 13.08.09
VII turnus: 17.08.09 – 25.08.09


- dla dzieci od 8 do14 lat
- poziom języka początkujący i średnio-zawansowany
- 4 posiłki dziennie
- 1 godzina jazdy konnej dziennie
- wycieczka do Torunia - miasta Mikołaja Kopernika i przepysznych pierników
- koszt 1200 zł / po zniżce 1100 zł


Zapraszamy na obozy do Grabowca. Jest to urocza kraina rozpostarta na leśnych nabrzeżach Wisły, położona w powiecie toruńskim, oddalona zaledwie 10 km od miasta Mikołaja Kopernika.

Cały obiekt obejmuje 4 stajnie, 4 siodlarnie oraz wiele dużych padoków i pastwisk, na których konie mogą się cieszyć swobodą i ruchem. To idealne miejsce na wakacyjny wypoczynek. Koloniści spędzą tu czas z dala od zgiełku, w cudownym i ekologicznym zaciszu.

Zapewniamy zakwaterowanie w pokojach 2-5 osobowych, miłą atmosferę na zajęciach, 1 godzinę dziennie jazdy konnej pod okiem instruktora, dużo zabawy i oczywiście naukę języka angielskiego.

W ramach kolonii zapewniamy wycieczkę do przepięknego Torunia.

2. Sikórz: kolonie językowo-taneczne

I turnus: 13.07.09 – 22.07.09


- dla młodzieży od 14 do 19 lat
- poziom języka średnio-zawansowany i zawansowany
- 4 posiłki dziennie
- 1 godzina nauki tańca dziennie
- wycieczka do przepięknego Płocka
- koszt 999 zł / po zniżce 900 zł


Malowniczo położona miejscowość Sikórz znajduje się w odległości ok. 12 km na północny zachód od Płocka. Wyjątkowo piękne położenie Sikorza, w dolinie Skrwy Prawej, dobry klimat i lasy od dawna przyciągają turystów i wczasowiczów. Urok miejsca i życzliwość ludzi sprawiają, że czas wakacji upływa tu szybko i przyjemnie.

Ośrodek dysponuje 2 boiskami sportowymi, salami wykładowymi i bardzo dobrze wyposażoną siłownią.

Zapewniamy zakwaterowanie w pokojach 3-5 osobowych,, 1 godzinę nauki tańca pod okiem instruktora, wycieczkę autokarową do Płocka i miłą atmosferę na zajęciach.


3. Zamek Bierzgłowski: kolonie językowo-taneczne


I turnus: 10.07.09 – 19.07.09
II turnus: 06.08.09 – 15.08.09


- dla dzieci od 8 do14 lat
- poziom języka początkujący i średnio-zawansowany
- 4 posiłki dziennie
- 1 godzina nauki tańca dziennie
- wycieczka do Torunia - miasta Mikołaja Kopernika i przepysznych pierników
- koszt 1050 zł / po zniżce 950 zł


Zapraszamy na obozy językowe do uroczej miejscowości Zamek Bierzgłowskim, 15 km od Torunia- miasta Mikołaja Kopernika i przepysznych pierników!!!

Atmosfera gotyckiego zamku krzyżackiego z XIII w. pozwoli uczestnikom przenieść się w czas mężnych rycerzy, pięknych księżniczek i wspaniałych przygód.

Zamek Bierzgłowski jest jedną z najstarszych obronnych budowli krzyżackich. Kompleks zamkowy składa się z zamku głównego i przedzamcza.

Nowo odremontowany ośrodek służy jako miejsce spotkań, szkoleń a także rekolekcji. Zamek Bierzgłowskim jest idealnym połączeniem tradycji z nowoczesnością. Miejsce to pełne jest spokoju i ciszy.

Tutaj warto przyjechać!

Ośrodek zapewnia doskonałą domową kuchnię, zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych oraz po jednym pokoju 5 i 6 osobowym.

Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienki.

Zapewniamy 1 godzinę nauki tańca dziennie pod okiem instruktora i świetną atmosferę na zajęciach.

W ramach obozów zapewniamy również wycieczkę do Torunia.


Bliższe informacje:

Oferta kolonii letnich 2009 oraz karty uczestników do pobrania w dokumentach na naszej stronie internetowej: http://emka.ksm-torun.pl
Zapraszamy państwa do wpisywania się do naszego newslettera zamieszczonego na w/w stronie. Dzięki temu na bieżąco będą informowani państwo o nowościach związanych z koloniami KSM!


Możliwość uzyskania zniżki do 100 zł za osobę - szczegóły dostępne w Biurze KSM!

NIE PRZEGAP TAKIEJ OKAZJI...


Biuro KSM
Szkoła Języków Obcych
ul. Moczyńskiego 8/10,
87-100 Toruń
tel. (0-56) 621 14 12; kom. 509-176-469
od poniedziałku do piątku
w godzinach od 9.00-16.00.

e-mail: ksm-torun@tlen.pl

Konto bankowe:
Pekao S.A. I O/Toruń nr 27 1240 4009 1111 0010 1123 2314 dnia Sob 23:42, 07 Mar 2009, w całości zmieniany 1 raz
Źródło: ksmtorun.fora.pl/a/a,14.html