Start JUTRObiuro turystyczne turysta koszalin Biuro polowań polowanie na Białorusi Biuro podróży Krakowska Kraków Biuro Nieruchomości Bochnia Brzesko Biuro numerów numery prywatne Biuro podruzy LOT w Łodzi Biuro Studiów i Ekspertyz Sejmu Biuro Podróży Wolski Kołobrzeg Biuro Turystyki Aktywnej HORN Biuro Finansowania Inwestycji Sp. z o.o. cleoni kinkiet caspe 40 pelny
lahka muza
toshara 1 7 czy 1 8
levar burton
webpralki przemyslowe poznan
 

JUTRO

Temat: Rodzina z Belgii poszukuje opiekunki do dzieci
Miejscowosc Eupen, oficjalny język Niemiecki, 15km od granicy z Niemcami
4 dzieci: Max 7lat, Felix 5 lat, Zoe 3lata adoptowana z Chin, Anna 3mce

obowiązki opiekunki:
opieka nad 5letnim Felixem, ktory jest poważnie upośledzony, ubieranie, karmienie, zawożenie i przywożenie dziecka do przedszkola
Zabawa z Zoe oraz Maxem.
Rodzina zatrudnia sprzątaczkę.

Rodzina oferuje:
osoby apartament (sypialnia, salon, biuro, łazienka)
wynagrodzenie : 950E miesięcznie , ubezpieczenie

Wymagania wobec kandydatów:
niemiecki na poziomie dobrym
prawo jazdy
możliwość wyjazdu na 1-2lata

Wymagane dokumenty:
CV w języku niemieckim
ksero paszportu/dowodu oraz prawa jazdy
dwie referencje dot. opieki nad dziećmi
zdjęcie legitymacyjne
3-4 zdjęcia z dziećmi

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV w j. niemieckim na adres koncepcja@onet.pl W temacie maila należy wpisać Belgia Eupen MFZA

Koncepcja jest prężnie działającą Agencją Pośrednictwa Pracy i Doradztwa Personalnego. Posiadamy Certyfikat Ministerstwa Gospodarki I Pracy nr 1926/1b, 1926/1a, 1926/3.
Organizujemy legalne i bezpieczne zatrudnienie za granicą.

Agencja Pracy Koncepcja
Wrocław, ul Podwale 62 pok. 01
tel. kom. 0791080654, 502344113, 0790613052
Legnica, ul. Libana 5 tel. 076 866 05 55
www.aupair.info.pl
Źródło: tzw.pl/viewtopic.php?t=659Temat: Jacek Dehnel - BRZYTWA OKAMGNIENIA


BRZYTWA OKAMGNIENIA

Jacek Denhel

Wydawnictwo: Biuro Literackie,
Wydanie I, Wrocław 2007,
Liczba stron: 52,
ISBN: 97883-60602-12-6,

Wczoraj [15.01] odbyła się premiera najnowszej książki laureata Paszportu Polityki 2006.

"Brzytwa okamgnienia" podzielona jest na trzy większe części:

1. Powiślańska Szkoła Fortepianowa Czernego
2. Przez most i dalej
3. Zegar, czyli mała liturgia godzin dla niepraktykujących

Czas, przemijanie, historyczność i heroiczne próby zatrzymywania mknących chwil, owego "okamgnienia". Próby najwyższego lotu! I w tym locie nagłe i czułe przestoje - tak o publikacji Dehnela napisał poeta, prozaik i krytyk literacki Karol Maliszewski.

Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki (poeta): - Jacek Dehnel wykorzystuje tradycję literacką z jej kunsztownością, zadomowieniem w kulturze wysokiej, bagażem toposów i efektów formalnych do uzyskania zupełnie nowych rozwiązań. Nie należy z tego tytułu formułować jakichkolwiek zarzutów, bo jest to poezja na wskroś współczesna. Warto wspomnieć o szczególnej sensualności tych tekstów, o pokrewieństwie słowa i obrazu, o śpiewności frazy.

//Za Portalem księgarskim
Źródło: linuxpl.com/~ebooki/viewtopic.php?t=6576


Temat: Polacy w zjednoczonej Europie znajdą nowe możliwości...
Lidia Geringer de Oedenberg

Czy trzeba jeszcze kogoś przekonywać, że jest nam dobrze w Europie? Bez UE nie moglibyśmy np. wyremontować opactwa pocysterskiego w Krzeszowie, nie mielibyśmy pieniędzy na mnóstwo inwestycji.

Spotykam się w parlamencie z dużą grupą sceptyków i wojujących wrogów UE. Przyzwyczailiśmy się do braku kolejek na granicach, lotniskach. Cieszymy się, że nie musimy za każdym razem pokazywać paszportu i lękać się, czy wizy są w porządku. Bardzo dobrze, że przyzwyczailiśmy się do udogodnień. Nie wyobrażam sobie już Polski poza UE, bo dużo nowych możliwości otworzyło się przed wszystkimi, nie tylko przed młodymi.
Zorganizowała Pani wiele szkoleń w zakresie pozyskiwania środków unijnych i budżetowych, w dolnośląskich miastach. Uważa Pani, że szkolenia przydają się w małych miejscowościach?

Tak. Najpierw chciałam zrobić szkolenie w dwóch dużych miastach i zaprosić wszystkich chętnych. Niestety, dla wielu wydanie kilkudziesięciu złotych na podróż jest barierą nie do przejścia. Odwróciliśmy relację: to my jeździmy do ludzi i szkolimy przede wszystkim organizacje pozarządowe. Demokracja potrzebuje, żeby społeczeństwo samo się organizowało. I dlatego wspieramy pozarządowe organizacje, ucząc zwłaszcza mniejsze, jak pozyskiwać unijne środki.

Cieszę się, bo już widzimy pierwsze dobre efekty. Przeszkoliliśmy ponad 600 liderów różnych organizacji na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu ufundowała bezpłatne studia podyplomowe dla liderów organizacji pozarządowych - 40-godzinne szkolenie, które zostało przeprowadzone od początku pomysłu projektu aż do kompletnego wniosku, sprawdzonego przez fachowców. Po nim 12 organizacji ma gotowy projekt w formie wniosku. Pracowali pod okiem fachowców i wiedzą, jak to działa. Następne projekty powinny im pójść jak po maśle. W przeciwieństwie do Urzędów Marszałkowskich szkolimy chętnych w soboty, żeby nie zabierać uczestnikom czasu pracy. Dlatego cieszą się wielkim powodzeniem.


Czego efektem jest Złota Odznaka Honorowa Polskiego Związku Głuchych, którą dostała Pani w zeszłym roku?

Jestem bardzo z niej dumna. Podjęłam inicjatywę w parlamencie europejskim, żeby we wszystkich publicznych telewizjach w całej Unii wprowadzić napisy do wszystkich programów, także reklam. Tak zrobiła już BBC, w której od ponad roku są napisy, oczywiście można je wyłączyć, jeśli nie są nam potrzebne. Wspomagają osoby niesłyszące i niedosłyszące, których w Europie jest 80 milionów. Wszyscy z wiekiem coraz gorzej słyszą, Europa się starzeje, więc ten trend będzie się nasilał. Moja wiedza o produkcji telewizyjnej wynika z wcześniejszej pracy w telewizji. Wiem, że wprowadzenie napisów na etapie produkcji programu nie kosztuje nic.
Oczywiście, opatrzenie napisami materiałów archiwalnych wymaga już pewnych nakładów. Dodatkowym społecznym zyskiem byłaby pomoc w nauce języków obcych, a także w nauce czytania w ogóle - nawet w Europie występuje zjawisko wtórnego analfabetyzmu. Moją inicjatywę wsparło wiele stowarzyszeń, zrzeszających osoby niesłyszące i niedosłyszące w całej Europie, a medal dostałam od Polskiego Związku Głuchych, z którym współpracuję do dziś. Razem pilotujemy, jak postępuje proces legislacyjny w komisjach europejskich. To jeszcze trochę potrwa.

Co Pani chce zrobić dla Dolnego Śląska?

Poza pracą w parlamencie, gdzie chciałabym kontynuować rozpoczęte już inicjatywy prawne (np. dotyczące wolności w Internecie), chciałabym przede wszystkim rozwinąć jeszcze bardziej sieć biur informacyjnych i organizować jeszcze więcej specjalistycznych szkoleń dla organizacji pozarządowych - przy wsparciu przeznaczonego dla tego celu europejskiego funduszu społecznego. Celem jest budowa prawdziwego społeczeństwa obywatelskiego na Dolnym Śląsku. Społeczeństwa świadomego i potrafiącego także dzięki wsparciu Unii rozwiązywać niektóre własne problemy.

Podobnie, jak to jest w rozwiniętych demokracjach, gdzie 80-90 proc. społeczności zrzesza się w różnych stowarzyszeniach, związkach, fundacjach. Na to przeznaczę weekendy, bo praca od poniedziałku do piątku powinna skupiać się na działaniach w parlamencie europejskim, czyli 1200 km stąd. Praca w regionie będzie dodatkowo w rękach współpracujących ze sobą moich asystentów.

Wróciłaby Pani do kultury, gdyby przegrała wybory?

Do Filharmonii Wrocławskiej pewnie bym już nie wróciła, jest już nowa dyrekcja. Miło wspominam czas dyrektorowania, byłam wybrana przez zespół, miałam wyjątkowo dobre warunki pracy, bo doskonale się rozumieliśmy. Podobnie myślę o Wratislavii Cantans, która była po części moim dzieckiem, sama wymyśliłam statut tej instytucji. To już rozdział zamknięty. Teraz dostaję wiele propozycji, niedawno zaproponowano mi objęcie opery w Lizbonie, ale nie skorzystam z tej oferty. Spotykam się przy różnych okazjach ze znajomymi artystami, agentami. Ale priorytetem jest parlament europejski. To plan A, mam też plany B.

Rozmawiała:
Małgorzata Matuszewska
Źródło: forumbrzeg.pl/ppadd/viewtopic.php?t=16461


Temat: SLOT ART w Lubiążu
SLOT ART FESTIWAL

nowy dźwięk * nowy wymiar * nowy człowiek

Między 11 a 15 lipca 2007 w Lubiążu koło Wrocławia rusza kolejna edycja SLOT ART FESTIWALU.

Nie ma z pewnością drugiego takiego miejsca, gdzie w ciągu zaledwie pięciu dni i nocy można doświadczyć tylu wrażeń i przeżyć, z tak wielu dziedzin sztuki, posłuchać tak różnorodnej muzyki, spotkać tylu ciekawych ludzi z całego świata. SLOT Art Festiwal to największy niezależny pięciodniowy festiwal alternatywnej kultury w Polsce, którego program obejmuje dziesiątki koncertów rozgrywających się na kilku scenach, ponad sto dwadzieścia warsztatów z różnych dziedzin sztuki, scenę klubową, wykłady, wystawy, projekcje filmowe, przedstawienia teatralne i happeningi. Liczba uczestników dochodzi do sześciu tysięcy.

Muzycznymi gośćmi tegorocznego Slotu będą m.in.

Fisz Emade Tworzywo, jeden z najważniejszych muzyków alternatywnych w naszym kraju. W zeszłym roku Fisz oraz Emade brali udział w nagraniu płyty Marii Peszek "Miasto Mania", laureat Paszportu Polityki w kategorii pop- rock- estrada za: "twórcze poszukiwania i wyznaczanie standardów na krajowej scenie, nową definicję hip- hopu i konsekwentny kurs pod prąd"

Me Myself and I, Sami określają muzykę, którą tworzą jako "human beatbox vocal groove". Jest ich troje i prawie całą muzykę tworzą za pomocą swoich głosów. Magda Pasierska odpowiedzialna za główne partie wokalne. Zgas, czyli Jakub Żmijowski czołowy polski beatboxer, od 2005 r. Michał Majeran wokalista o klasycznym wykształceniu, absolwent Royal College of Music w Londynie

Verra Cruz . Znani są ze świetnych pełnych rockowej energii i emocji koncertów, dzięki którym zdobyli rzesze fanów na całym niemal świecie. Poza Wielką Brytanią grali m.in. we Francji, Holandii, Belgii, Szwecji, Litwie i RPA. Rosnąca popularność zaowocowała w 2003 r. serią koncertów w USA - w Los Angeles i Nowym Yorku. W czerwcu 2003 r. nagrali EP Soul Collides ze światowej sławy producentem muzycznym Jasonem Corsaro, laureatem nagrody Grammy, odpowiedzialnym za płyty takich gwiazd jak Soundgarden, Soulfly, Peter Gabriel, Madonna, David Bowie czy Iggy Pop.

2Tm2,3. potocznie zwany Tymoteuszem, to zespół dobrze znany bywalcom Slotu. Grupa ma na swoim koncie cztery płyty, na których łączą się różne style muzyczne. W ostatnich latach zespół złagodził swoje brzmienie i od ostrej muzyki metalowej zmierza w kierunku reggae, rocka. W 2006 r. Znakomicie sprawdzają się na koncertach, czego dowodem może być bardzo ciepłe przyjęcie Tymoteusza na zeszłorocznym Przystanku Woodstock.

Scena klubowa Slotu to cztery noce klimatycznych imprez, rozbrzmiewających dźwiękami drum'n'bassu, breakbeatu, electro, techno. W tym roku zagrają m.in. Bcee, Broflow, Mendez Paranoid, dj cad & mc matyah, ebm junglist (auricom & kwik eklektyk).

Scena eksperymentalna – czyli wszystko to, co nowe, niepospolite, zaskakujące. W tym roku zagrają m.in. takie formacje jak Irek Głyk Multisound, grupa Tucan ze Słowacji oraz Gabriela Kulka z zespołem Raalya.

Reggae Tent – prowadzony przez ekipę z Republiki Czech, przy muzycznym wspomożeniu ze strony polskich wyznawców jamajskich brzmień jest kolejnym miejscem gdzie można będzie się pobujać przy muzyce.

Nie lada gratką dla uczestników będą warsztaty z różnych dziedzin:

sztuki wizualne (malarstwo, grafika, instalacje, kowalstwo artystyczne, biżuteria artystyczna, koraliki, maski gipsowe, rysunek, rzeźba, wyplatanie…), sceniczne (teatr, fire show, żonglerka, cyrkowe, pojki, break dance, tańce dawne, taniec współczesny, improwizacja w tańcu, tańce szkockie i irlandzkie, taniec towarzyski…) muzyczne (wokal, śpiew zespołowy, DJ'ing, realizacja dźwięku, bębny, gitara, perkusja, kije deszczowe, przeszkadzajki…) sportowe( siatkówka, koszykówka, deskorolka, nauka jazdy, budowanie kajaków, rower, aerobic, samoobrona, gra w Go, Le parkour, Petanque...) a także ciekawe zajęcia językowe, psychologiczne, dziennikarskie, o gotowaniu, modzie i fryzjerstwie, zabawy integracyjne, medyczne,... i wiele innych.

BILETY

Przedsprzedaż karnetów:

110 zł indywidualne/ 100 zł grupa (min 11 osób)

przedsprzedaż trwa do 25.06.2007
informacje na stronie www.slot.art.pl
tel.: + 48 71/ 341 46 56

Cena karnetu na festiwal:
130 zł karnet / 30 zł doba festiwalowa

Organizator: Stowarzyszenie Lokalnych Ośrodków Twórczych (SLOT)
Tel. +48 71/ 341 46 56, e- mail: biuro@slot.org.plTen adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

http://www.slot.art.pl

źródło: kuriergmin.pl
Źródło: forumwolow.pl/viewtopic.php?t=89