Start JUTRObiuro turystyczne turysta koszalin Biuro podróży podróżniczek Wrocław Biuro polowań polowanie na Białorusi Biuro podróży Krakowska Kraków Biuro Nieruchomości Bochnia Brzesko Biuro numerów numery prywatne Biuro Studiów i Ekspertyz Sejmu Biuro Podróży Wolski Kołobrzeg Biuro Turystyki Aktywnej HORN Biuro Finansowania Inwestycji Sp. z o.o. cleoni kinkiet caspe 40 pelny
lahka muza
toshara 1 7 czy 1 8
levar burton
webpralki przemyslowe poznan
 

JUTRO

Temat: Połączenia lotnicze
Z Łodzi samolotem na urlop

14.12.2007

Wakacje w ciepłych krajach bez uciążliwych dojazdów na lotnisko do Krakowa, Katowic lub Warszawy? Od przyszłego roku wreszcie będzie to możliwe. Z łódzkiego lotniska im. Reymonta będą latać czartery do Tunezji, Egiptu, Bułgarii i Turcji.

Najwcześniej, bo już 18 kwietnia 2008 roku, organizatorzy wycieczek uruchomią połączenia do Egiptu. Dla wzmocnienia zainteresowania wiosenną ofertą planowane są dodatkowe rabaty, a turyści startujący z łódzkiego portu lotniczego otrzymają 50-procentową zniżkę, jeśli pozostawią samochód na... lotniskowym parkingu.

18 czerwca wystartuje pierwszy samolot do Turcji. Dzień później wylecieć będzie można w stronę Tunezji, a 20 czerwca udać się w podniebną podróż do Bułgarii.

Bardziej niecierpliwi, którzy mają ochotę na trochę lata na progu nadciągającej zimy, będą mogli jeszcze w tym roku polecieć z Łodzi do Egiptu. Tegoroczne czartery będą miały swoją premierę 27 grudnia 2007.

Wiosną ruszą długo oczekiwane loty do stolicy Izraela - Tel Awiwu. Rejsy będzie obsługiwać izraelska linia, ale wycieczki na trasie Łódź - Tel Awiw będą organizowały nasze biura podróży.

(mp.) - POLSKA Dziennik Łódzki
Źródło: mojalodz.fora.pl/a/a,1408.htmlTemat: Połączenia lotnicze
17 stycznia lecimy do Izraela

6.01.2009

Czarterowe loty z Łodzi do Izraela ruszają po świąteczno-noworocznej przerwie w sobotę 17 stycznia. Łodzianie nie wystraszyli się konfliktu zbrojnego w Strefie Gazy, wszystko wskazuje na to, że pierwszym boeingiem poleci komplet pasażerów.

- Kilka osób miało wątpliwości, ale wynikały one raczej z nieznajomości geografii. Trasy naszych wycieczek i pielgrzymek biegną w dużym oddaleniu od miejsca konfliktu - mówi Artur Matiaszczyk, prezes Konsorcjum Polskich Biur Podróży, organizatora wycieczek do Izraela. - Jesteśmy w stałym kontakcie ze stroną izraelską, która zapewnia, że jest bezpiecznie.

Matiaszczyk zapewnia, że nikt dotychczas nie zrezygnował z planowanej wycieczki ani pielgrzymki. Pobyty turystyczne nad Morzem Martwym także cieszą się sporym powodzeniem, więc nie ma powodu ani potrzeby ich odwoływania.

Czartery z Łodzi do Tel Awiwu będą odlatywać raz w tygodniu, w soboty. Konsorcjum sprzedaje wycieczki lub same bilety lotnicze.

(mp.) - POLSKA Dziennik Łódzki
Źródło: mojalodz.fora.pl/a/a,1408.html


Temat: Połączenia lotnicze
Łatwiejsze loty z Austrian Airlines

28.04.2009

Linia lotnicza Jet Air, która obsługuje rejsy z Łodzi do Wiednia, podpisała umowę o współpracy z Austrian Airlines. Pasażerowie, którzy zechcą lecieć z Łodzi przez Wiedeń np. do Nowego Jorku z austriackim przewoźnikiem, odprawią bagaż w Łodzi, a odbiorą go w USA.

- Ponadto linia lotnicza weźmie na siebie odpowiedzialność za ewentualne spóźnienia na przesiadki oraz zgubiony bagaż - mówi Wojciech Łaszkiewicz, wiceprezes łódzkiego lotniska.

Z łatwiejszej odprawy mogą korzystać pasażerowie portu im. Reymonta lecący do dowolnego portu na świecie, pod warunkiem że rejs będzie przez Wiedeń i liniami Austrian Airlines. Taki bilet łączony będzie już wystawiany na blankiecie austriackiego przewoźnika. To duże ułatwienie dla pasażerów, ale też reklama dla łódzkiego lotniska. Dzięki umowie Jet Air z Austriakami nazwa Łódź pojawi się w systemie rezerwacyjnym Amadeus, do którego mają dostęp m.in. wiodące biura podróży.

W Łodzi bilety łączone można kupować m.in. w lotniskowym biurze podróży, mieszczącym się w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Piotrkowskiej 87.

Monika Pawlak - POLSKA Dziennik Łódzki
Źródło: mojalodz.fora.pl/a/a,1408.html


Temat: Łódź - Paryż
Polskie tanie linie lotnicze Centralwings uruchamiają kolejne połączenie
z łódzkiego lotniska do europejskiej stolicy. Już za niecałe cztery miesiące bezpośrednio z Łodzi będzie można polecieć do Paryża.

Połączenie do Francji wystartuje 19 lutego 2007 roku. Samoloty latać będą do Paryża
w poniedziałki i piątki. Dystans 1400 kilometrów pasażerowie samolotem pokonają w 2 godziny
i 15 minut. Wylądują na paryskim lotnisku Beauvais oddalonym od miasta o około 80 km. Dogodne połączenie z lotniskiem zapewniają autobusy, których godziny odjazdów zsynchronizowane są z przylotami samolotów.

Do stolicy Francji będą latały z Łodzi Boeingi w wersjach 300 i 400 zabierające na pokład odpowiednio 145 i 162 pasażerów. W sezonie letnim Centralwings planuje zwiększyć częstotliwość na tym połączeniu do 3 rejsów tygodniowo.

Trwa wprowadzanie biletów na loty z Łodzi do systemu sprzedaży Centralwings. Bilety będzie można rezerwować przez stronę www.centralwings.com oraz w Call Center pod numerami telefonów 0-801-080-112 i 22 558 00 45. Bilety Centralwings można kupić także w biurach podróży w całym województwie (80 w samej Łodzi). Najtańsze bilety będzie można kupić za 19 PLN plus opłaty. Połączenie z Łodzi jest jedną z 10 nowych tras uruchamianych przez Centralwings w zimowym rozkładzie lotów.

Gratulacje
Źródło: lotnictwo.fora.pl/a/a,4619.html


Temat: DirectFly-->Rzeszów-Lwów
Połączenie lotnicze na Ukrainę pod znakiem zapytania
Połączenie lotnicze z południowo-wschodniej Polski na Ukrainę stanęło pod znakiem zapytania. Planowały je wspólnie - od dłuższego czasu - porty lotnicze w Łodzi oraz Rzeszowie.
Bezpośrednią organizacją połączenia muszą się zająć biura podróży, czarterując osiem lotów miesięcznie (dwa tygodniowo). Taką liczbę określa dwustronna umowa bilateralna. Ukraina nie respektuje powszechnej zasady Open-Sky.

Do obsługi linii wybrano 34-miejscowe samoloty SAAB 340, należące do taniego przewoźnika SKY EXPRESS. Maszyny miałyby latać z Łodzi - do Kijowa i Lwowa. Kilka godzin w oczekiwaniu na lot powrotny byłoby wykorzystanych na kurs do Rzeszowa i z powrotem. Pomimo zachęt ze strony dyrekcji portu lotniczego w Jasionce, żadne z miejscowych biur podróży nie chce jednak podpisać umowy czarterowej ze SKY EXPRESS. Przy solidarnym działaniu ryzyko finansowe byłoby niewielkie, a perspektywy duże - przekonują pomysłodawcy. Dostrzegły to władze Łodzi i dały gwarancje biurom, które zaryzykowały. Z Łodzi pierwszy lot na Ukrainę planowany jest na początek kwietnia.
Źródło: lotnictwo.fora.pl/a/a,543.html


Temat: Połączenia lotnicze
Samolotem z Łodzi do Tel Awiwu

anpio, wiol
2008-03-30, ostatnia aktualizacja 2008-03-31 09:56

Pierwszy samolot do Tel Awiwu odleciał w sobotę z łódzkiego lotniska, rozpoczynając regularne loty z Łodzi do Izraela.

W sobotę przyleciał po turystów największy samolot, jaki mogliśmy dotychczas oglądać w Łodzi - Boeing 757 200. Zabrał na pokład ok. 200 osób. Pierwszym lotem wybrali się do Izraela turyści, którzy zamierzają przez tydzień zwiedzać Ziemię Świętą, i grupa dziennikarzy. Poleciał także Jerzy Kropiwnicki, prezydent Łodzi, który wiezie m.in. listy od Bogdana Zdrojewskiego, ministra kultury, do Rona Huldai, burmistrza Tel Awiwu, z zaproszeniem do komitetu obchodów roku szopenowskiego.

Organizacją wyjazdów zajmuje się Konsorcjum Polskich Biur Podróży, które ma główną siedzibę w Łodzi. Sprzedaje tygodniowe wycieczki (od soboty do soboty) do Ziemi Świętej z przelotem, zakwaterowaniem, przewodnikiem, posiłkami w cenie 2470 zł. W biurach konsorcjum można kupić same bilety w obydwie strony w cenie 1550 zł (www.konsorcjum.com.pl). Od tej pory w każdą sobotę rano będzie lądował w Łodzi czarter z Izraela, a dwie godziny później zabierze pasażerów i poleci z powrotem do Tel Awiwu. Połączenie obsługiwać będą linie Sun D'or.

Gazeta: Jak długo trwały przygotowania do rozpoczęcia lotów Łódź-Tel Awiw?

Wojciech Łaszkiewicz, wiceprezes Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta ds. nowych połączeń. Jest "ojcem połączenia" Łódź-Tel Awiw: - Starania o to połączenia rozpocząłem w lutym zeszłego roku. Linie lotnicze mają swoje wymagania, przede wszystkim rentowność połączenia. Zarząd lotniska i partner, czyli biuro podróży, muszą udowodnić badaniami rynkowymi, że połączenie się opłaca i warto podjąć ryzyko. Potem trwa "dogrywanie operacyjne". Lotnisko musi udowodnić, że spełnia wymagania bezpieczeństwa.

Podobno linie izraelskie bardzo szczegółowo kontrolują pasażerów przed wejściem na pokład. Jest pan już po kontroli bezpieczeństwa?

- Tak. Siedzę teraz w poczekalni i czekam na wylot. Jestem po rozmowie z pracownikiem bezpieczeństwa El-Al. Ta komórka dokonuje oceny, czy można klienta wpuścić do samolotu. Jest pytany szczegółowo o ostatnie 24 godziny życia. O to, co robił wczoraj, czy przyjął jakąś rzecz do przewiezienia do Izraela, czy pakował sam swój bagaż, czy miał go pod kontrolą. Generalnie chodzi o to, czy ktoś mógł mu podłożyć do walizki materiał wybuchowy.

Dziś pierwszym lotem poleci 200 osób. Czy sądzi pan, że będą stale chętni na to połączenie?

- Sądzę, że tak. Do 10 maja są komplety, czyli po 200 osób na każdy lot. Są już nawet chętni na jesień.

Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź
Źródło: mojalodz.fora.pl/a/a,1408.html


Temat: Połączenia lotnicze
Startują nowe połączenia

wiol
2008-11-03, ostatnia aktualizacja 2008-11-04 09:56

Od tego tygodnia łódzkie lotnisko wzbogaci się o dwa nowe połączenia na Wyspy Brytyjskie. A w wakacje czartery z Łodzi będą latać do tych krajów, w których najbardziej lubimy wypoczywać.
Startują nowe połączenia

Od tego tygodnia łódzkie lotnisko wzbogaci się o dwa nowe połączenia na Wyspy Brytyjskie. A w wakacje czartery z Łodzi będą latać do tych krajów, w których najbardziej lubimy wypoczywać.

Po roku nieobecności powróciły loty do Shannon. Wczoraj rano pierwszym samolotem odleciało 160 pasażerów. Samoloty do Irlandii będą latać w poniedziałki i czwartki o godz. 10.25.

Natomiast w sobotę rozpoczynają się regularne połączenia z Edynburgiem. Loty do stolicy Szkocji odbywać się będą we wtorki i w soboty. Oba połączenia na wyspy brytyjskie obsługiwać będzie Ryanair.

Dobre wiadomości są także dla tych, którzy samolotem nie latają do pracy, lecz na wakacje. Oprócz znanych połączeń do Izraela, Egiptu (Hurgada), Turcji oraz oprócz ogłoszonych już połączeń do Bułgarii i Grecji (Saloniki), latem 2009 r. pojawiają się nowe kierunki.

Dwa poznańskie biura Ecco Holiday i Grecos Holiday przygotowały ofertę na Kretę z wylotem z Łodzi. Obok Grecji kontynentalnej będziemy więc mogli polecieć na jedną z greckich wysp. Nieoficjalnie wiadomo, że jest jeszcze nadzieja na "drugi" Egipt, czyli połączenia czarterowe do Szarm el-Szejk. Pełna oferta wylotów z Łodzi na lato powinna być znana w najbliższych dniach, bo w listopadzie i grudniu biura podróży drukują katalogi z ofertą wakacyjną. Potem już wszystko będzie zależało od mieszkańców naszego regionu, czy będą kupować wycieczki. Jeśli touroperatorzy odczują, że imprezy z wylotem z Łodzi dobrze się sprzedają, to połączenia nie będą zagrożone. Jeśli sprzedaż będzie słaba, biuro podróży może "przestawić" samolot z Łodzi na inne lotnisko. - Apelujemy do łodzian: latajcie z naszego lotniska, nie z innych. Oferta jest już bardzo bogata. Będziemy latać do Turcji, Izraela, Egiptu, Bułgarii, Tunezji i Grecji - mówi Miłosz Wika, rzecznik lotniska.

Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź
Źródło: mojalodz.fora.pl/a/a,1408.html


Temat: Połączenia lotnicze
Prawie komplet pasażerów do Izraela

19.01.2009

Po ponadmiesięcznej przerwie w sobotę wznowiono z Łodzi loty czarterowe do Izraela. Konflikt w Strefie Gazy nie odstraszył pasażerów, na pokładzie boeinga było 145 osób. Część jechała z pielgrzymką, część - zwiedzać Izrael, byli też amatorzy wypoczynku.

- Planowaliśmy ten wyjazd od dawna, teraz pogoda sprzyja zwiedzaniu i turystów jest znacznie mniej niż latem - mówi Karolina Jastrzębska. - Oczywiście, że miałam wątpliwości, wprawdzie walki toczą się dość daleko, ale dałam się przekonać, że nic nam nie grozi i lecimy.

Wielu pasażerów miało podobne obawy czy wątpliwości. Ale rejs planowali od dłuższego czasu, poza tym uspokoiły ich zapewnienia izraelskiej ambasady i pracowników Konsorcjum Biur Podróży, organizatora wycieczek. Przygotowali nawet specjalne mapki z wyrysowaną trasą wycieczek, w ten sposób pokazując, że turyści z Polski będą w bezpiecznej odległości od miejsc, gdzie toczą się walki.

- Na bieżąco mieliśmy informacje z ambasady. Zapewniała, że życie toczy się tam normalnie, więc nie było powodu, by wycieczki zawieszać - mówi Artur Matiaszczyk, prezes Konsorcjum Polskich Biur Podróży.

W liście z Ambasady RP w Izraelu czytamy, że działania militarne na terenie Gazy nie mają wpływu na bezpieczeństwo w Izraelu. Komunikacja funkcjonuje normalnie, nie ma żadnych ograniczeń w poruszaniu się ludzi i pojazdów na terenie Izraela. Wyjątkiem jest niewielki odcinek w rejonie Gazy, co wymusza przemieszczająca się armia.

- Bezpiecznie jest także na Zachodnim Brzegu Jordanu, zatem turyści i pielgrzymi bez kłopotu dotrą do Betlejem - dodaje Matiaszczyk.

Samolot z Tel Awiwu przyleciał po pasażerów punktualnie. Odprawa przed wylotem odbywała się normalnie, wokół łódzkiego lotniska też trudno było dostrzec liczniejsze niż zwykle patrole policji czy straży miejskiej.

- Strona izraelska ma swoje wymagania, jeśli chodzi o bezpieczeństwo podczas odlotu i przylotu samolotu. Wypełniamy je podczas każdej operacji - mówi Wojciech Łaszkiewicz, wiceprezes lotniska im. Reymonta.

Także na miejscu turystom i pielgrzymom nie będą towarzyszyć ochroniarze.

Pielgrzymi i turyści wrócą do Łodzi za tydzień, w sobotę. Tego samego dnia do Tel Awiwu odleci kolejna grupa, rezerwacje zrobiło już 175 osób.

- To chyba najlepiej świadczy o tym, że nie ma powodu do obaw - dodaje Matiaszczyk.

Rejsy będą się odbywały regularnie co tydzień. Oprócz wycieczek czy pobytów turystycznych w konsorcjum można kupić także tylko bilety lotnicze do Izraela. Oprócz Łodzi loty do Izraela oferują także Kraków i Warszawa.

Monika Pawlak - POLSKA Dziennik Łódzki
Źródło: mojalodz.fora.pl/a/a,1408.html