Start JUTRObiuro turystyczne turysta koszalin Biuro podróży podróżniczek Wrocław Biuro polowań polowanie na Białorusi Biuro podróży Krakowska Kraków Biuro numerów numery prywatne Biuro podruzy LOT w Łodzi Biuro Studiów i Ekspertyz Sejmu Biuro Podróży Wolski Kołobrzeg Biuro Turystyki Aktywnej HORN Biuro Finansowania Inwestycji Sp. z o.o. cleoni kinkiet caspe 40 pelny
lahka muza
toshara 1 7 czy 1 8
levar burton
webpralki przemyslowe poznan
 

JUTRO

Temat: [Brzezimierz k/Wrocławia] Centrum logistyczne
Na sprzedaż działka o pow. ok. 18ha przy wężle autostradowym w ‟Brzezimierzu”, (Obręb:Goszczyna),w odległości 20km od Węzła Bielańskiego na trasie A4 w kierunku na Opole i Kraków, przy skrzyżowaniu drogi nr 396 z autostradą A4;

Nieruchomość przylega do drogi nr 396 w bezpośrednim sąsiedztwie zjazdu z łącznika autostrady A4. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego przewiduje dwa wjazdy na jej teren w odległości 300m i 600m od skrzyżowania drogi 396 z łącznikiem autostradowym oraz mozliwośc zabudowy przemysłowo-składowej, przemysłowej, bazy magazynowo-logistycznej, biur, handlu detalicznego i hurtowy, hotelu, stacji paliw oraz parkingów (przy zjeździe z łącznika autostradowego i punkcie poboru opłat)

W pierwszym etapie będzie możliwa inwestycja na ok. 19ha terenu.W kolejnych etapach przewidujemy rozszerzenie obszaru objętego MPZP do ok. 60ha. Oferowany teren leży na skrzyżowaniu głównych szlaków komunikacyjnych na terenie Dolnego Śląska. Autostrada łączy zachodnią granicę z Górnym Śląskiem i Małopolską ,a droga wojewódzka nr 396 umożliwiająca komunikację drogi krajowej nr 8 z kierunku od granicy z Czechami z trasami w kierunku na Warszawę i dalej do drog nr 5 w kierunku na Poznań.

Wizualizacja centrum: http://0-71.pl/oferta,1253,Wrocław-Działka-sprzedaż.htmlOferent: RBB Nieruchomości: 71 343 60 59 lub 501 403 320
Źródło: forum.investmap.pl/viewtopic.php?t=3451Temat: [Bierun] Inwestycje


Bieruń: Dlaczego Wschód wciąż czeka na kapitał?
19.09.2008
Od dwóch lat ludzie zastanawiają się, dlaczego jedna z przecznic ul. Turyńskiej prowadzi prosto w pole. Szeroka asfaltowa droga powstała z myślą o przyszłych zakładach. Cały obszar ma nawet swoją nazwę: Tereny Przemysłowe Wschód. Ale zakładów jak nie było, tak nie ma.

Tereny Przemysłowe Wschód są częścią terenów inwestycyjnych Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na takich samych zasadach jak Podstrefa Tyska KSSE. By włączyć je do oferty inwestycyjnej KSSE, potrzebne było uzbrojenie terenu oraz stworzenie dogodnego dojazdu. Tym miał się zająć Bieruń i ze swej strony zrobił, co do niego należało.

- Podciągnęliśmy gaz i inne media, wykonaliśmy skrzyżowanie i drogę do przyszłej Strefy, co kosztowało nas 8 mln zł z naszego własnego budżetu, reszta leży w gestii KSSE. Wiemy, że zainteresowanie naszymi terenami jest, bo wielu inwestorów zgłasza się bezpośrednio do nas, my ich jednak odsyłamy do biur Strefy. Co miesiąc mamy przynajmniej kilka pytań o możliwość inwestowania na tej ziemi.

W tyskiej Podstrefie usłyszeliśmy, że cała wina za zwłokę w zagospodarowaniu gruntu ciąży na właścicielu, którym jest Agencja Nieruchomości Rolnych w Opolu. By bowiem wystawić działkę na sprzedaż, potrzebne jest wytyczenie granic oraz wycena. A tymczasem...

- ... półtora roku trwało wydzielenie 38 hektarów pod strefę ze 100-hektarowego terenu, który znajduje się po lewej stronie skrzyżowania, jadąc z Tychów - opowiada Ewa Stachura-Pordzik, szefowa Tyskiej Podstrefy KSSE. - Na początku tego roku Agencja Nieruchomości Rolnych ogłosiła przetarg na wyłonienie rzeczoznawcy, który by te grunty wycenił. Wycena miała być gotowa do czerwca. Okazało się jednak, że rzeczoznawca nie wywiązał się z zadania. Trzeba więc nowego przetargu, który by wyłonił nowego rzeczoznawcę. Kiedy już do tego dojdzie, trzeba liczyć półtora miesiąca na wykonanie pracy. Wychodzi na to, że niezbędny do dalszej procedury dokument będziemy mieć na koniec roku. Wtedy wystawimy działkę na sprzedaż.

To tylko część prawdy - twierdzi burmistrz Ludwik Jagoda. - Może i Agencja działa opieszale, ale gdyby Strefie zależało na zagospodarowaniu tego terenu, potrafiłaby wpłynąć na przyspieszenie tej procedury. Ale Strefie nie zależy, wręcz przeciwnie. Rada Nadzorcza, której członkiem jest prezydent Tychów Andrzej Dziuba, wręcz przeciwdziała instalowaniu się firm w Bieruniu. W różnych miejscach Tychów robi się tzw. plomby strefowe, by wszystkich inwestorów upchnąć na gruntach tyskich.

- To jakiś absurd! - mówi prezydent Dziuba. - Rada Nadzorcza nie jest od zachęcania czy odstraszania inwestorów od jakichkolwiek terenów. Nie ma takich kompetencji. Są zresztą protokoły z posiedzeń, gdzie można się łatwo przekonać, że takimi tematami się nie zajmujemy. A gdybym nawet chciał cokolwiek Bieruniowi zablokować, to nie mam takiej mocy. Rada Nadzorcza liczy bowiem pięciu członków, z których trzech to pracownicy Skarbu Państwa. Samorządowców jest tylko dwóch: ja i prezydent Gliwic. Jak mógłbym w tym gronie przegłosować cokolwiek na niekorzyść Bierunia?

Prezydent Andrzej Dziuba zapewnia, że zupełnie nie jest zainteresowany zniechęcaniem przedsiębiorców do Bierunia. Wręcz przeciwnie. Jego zdaniem, w Tychach już prawie nie ma miejsca dla inwestorów. Miasto nie ma zatem żadnego interesu w zabieraniu przedsiębiorców komukolwiek.

Tak czy inaczej, Tereny Przemysłowe Wschód czekają na wycenę. Jeśli tylko do końca roku rzeczoznawca upora się z zadaniem, w przyszłym roku ziemie na lewo od skrzyżowania na Turyńskiej powinny zacząć znikać pod budynkami przemysłowymi, a droga donikąd stanie się drogą dokądś i będzie wreszcie użytkowana. "Leżenie odłogiem" wcale bowiem dla drogi nie jest dobre.

- Wprawdzie droga użytkowana wizualnie starzeje się szybciej, bo tworzą się dziury, koleiny, itp., ale czynniki atmosferyczne tak samo szkodzą drodze nieużywanej - mówi Marian Piskorek, inspektor nadzoru z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. - Odparowywane są oleje, parafiny, powstają pęknięcia, w które dostaje się woda. I gdy pewnego dnia zacznie się tam intensywny ruch samochodowy, wtedy w szybkim czasie jej stan okaże się gorszy niż drogi regularnie używanej.

Jolanta Pierończyk - POLSKA Dziennik Zachodni

http://tychy.naszemiasto.pl/wydarzenia/899563.html
Źródło: forum.gkw24.pl/viewtopic.php?t=735


Temat: [Wrocław] Newsy 2009
Na rynku wrocławskich nieruchomości zaczął się ruch

Maciej Nowaczy 2009-10-15, ostatnia aktualizacja 2009-10-14 17:24

Klienci wracają do biur nieruchomości, banki chętniej przyznają kredyty, a deweloperzy, którzy jeszcze niedawno wstrzymywali budowy, zaczynają nowe. Rynek mieszkaniowy odbił się od dna

Marek Kończak, ekspert wrocławskiego rynku nieruchomości, uważa, że to trwała tendencja: - Z rynku wręcz zmiatane są mieszkania dwu-, trzypokojowe.

Największy polski deweloper, wrocławski Gant, przez kilka miesięcy jedynie sprzedawał mieszkania, teraz rozpocznie budowę nowych. - Ruszamy z projektami w Warszawie, Opolu, Gdańsku, Poznaniu i oczywiście we Wrocławiu. Razem to kilka tysięcy mieszkań. Pod koniec rozpoczniemy inwestycję na Stabłowicach na około 160 mieszkań - mówi Dariusz Małaszkiewicz, prezes Ganta. - Nowe budowy chcieliśmy rozpocząć już znacznie wcześniej, ale nie pozwoliły nam na to banki, które nadal z dużą ostrożnością spoglądają na duże projekty inwestycyjne. Na szczęście udało nam się dojść wreszcie do porozumienia.

Gant pieniądze na inwestycje chciał pozyskać też ze sprzedaży obligacji i nowych akcji spółki. Ich sprzedaż rozpocznie się w styczniu przyszłego roku.

Z nową inwestycją ruszył także Inkom. Na Wojszycach spółka buduje 94 mieszkania o pow. od 40 do 90 m kw. Koniec budowy zaplanowano na grudzień 2010 roku. Tomasz Stoga, prezes zarządu spółki, przyznaje, że zainteresowanie kupujących jest ogromne. - Cena 5,7 tys. zł za m kw. w dzielnicy o charakterze willowym, świetnie skomunikowanej z centrum miasta, robi swoje - tłumaczy.

W IV kwartale tego roku nowa spółka Inter-Es rozpocznie budowę osiedla na 270 mieszkań przy Prądzyńskiego i Kościuszki.

Pełną parą idą prace przy budowie Sky Tower. Inwestor jednak nadal nie ujawnia informacji na temat przyszłości wieży. Ale już wiadomo, że inwestycja, która jeszcze niedawno była wstrzymana, na pewno powstanie. Nie wiadomo tylko w jakiej formie i kształcie.

- Deweloperzy, którzy wyszli z kryzysu z tarczą, i mają zaufanie u banków, rozpoczynają nowe budowy, bo wiedzą, że za chwilę na rynku nie będzie mieszkań. Przez kilka ostatnich miesięcy prawie nic się nie budowało i dlatego podaż mieszkań w mieście jest najmniejsza od 1989 roku. A popyt z każdym dniem rośnie, bo banki odkręciły na nowo kurek z kredytami - komentuje Kończak.

Aż pięć banków wznowiło udzielanie kredytów hipotecznych bez wkładu własnego na 100 proc. wartości nieruchomości. Wzięcie takiej pożyczki wiąże się jednak z wyższą marżą banku i przymusem zakupu dodatkowych produktów: konta, karty kredytowej, lokaty czy ubezpieczenia.

Zdaniem Kończaka i Leszka Michniaka z Wrocławskiej Giełdy Nieruchomości ceny mieszkań już nie będą spadać. Także sami deweloperzy odchodzą od stymulowania sprzedaży kilkunastoprocentowymi rabatami. Z danych RedNet Consulting wynika, że o ile jeszcze na początku roku klienci mogli liczyć średnio na 11-procentowe upusty, teraz wynoszą one mniej niż 7 proc. I są przyznawane tylko na mniej atrakcyjne mieszkania.

- To dobry czas na kupno mieszkania Na rynku jest ich jeszcze dość dużo, ale za chwilę będzie ich znacznie mniej - twierdzi Michniak.

Źródło: http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751 ... _ruch.html
Źródło: forum.investmap.pl/viewtopic.php?t=2695