Start JUTROBiuro podróży podróżniczek Wrocław Biuro polowań polowanie na Białorusi Biuro podróży Krakowska Kraków Biuro Nieruchomości Bochnia Brzesko Biuro numerów numery prywatne Biuro podruzy LOT w Łodzi Biuro Studiów i Ekspertyz Sejmu Biuro Podróży Wolski Kołobrzeg Biuro Finansowania Inwestycji Sp. z o.o. Biuro sprzedaży nieruchomości w Opolu cleoni kinkiet caspe 40 pelny
lahka muza
toshara 1 7 czy 1 8
levar burton
webpralki przemyslowe poznan
 

JUTRO

Temat: Targi turystyczne Woyager
VI Świętokrzyskie Targi Turystyki Voyager pod Honorowym Patronatem Polskiej Organizacji Turystycznej, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Wojewody Świetokrzyskiego oraz Prezydenta Miasta Kielce organizowane są we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego oraz z Regionalną Organizacją Turystyczną.

Głównym celem przyświecającym targom jest prezentacja gmin, powiatów oraz regionów atrakcyjnych turystycznie. Zakres tematyczny Świętokrzyskich Targów Turystyki obejmuje różne oferty wypoczynku. Można zapoznać się z propozycjami biur podróży, hoteli, ośrodków wypoczynkowych, sanatoriów, uzdrowisk, gospodarstw agroturystycznych. VOYAGER Wystawie towarzyszą seminaria, występy zespołów ludowych, pokazy kulinarne i degustacje potraw oraz pokazy twórczości ludowej. Targi VOYAGER to doskonałe miejsce do przedstawienia własnej oferty turystycznej, miejsce skutecznej promocji i pozyskania potencjalnych klientów, miejsce spotkań i wymiany poglądów osób z branży turystycznej. Dla zwiedzających to doskonałe źródło wiedzy na temat oferty wypoczynku weekendowego i wakacyjnego zarówno w regionie, jak i w całym kraju.

Kielce to dobre miejsce na zorganizowanie tego typu wystawy. Miasto jest bardzo atrakcyjne ze względu na położenie w Górach Świętokrzyskich. Na obszarze miasta znajduje się aż 5 rezerwatów przyrody oraz liczne atrakcje: wyznaczone ścieżki rowerowe, wyciągi narciarskie, ośrodki jazdy konnej czy malownicze szlaki turystyczne. Gwarantuje to turystom niezapomniane przeżycia

Źródło: www.voyager.targikielce.pl
Źródło: datajana.pl/forum/viewtopic.php?t=19Temat: Nowa Odznaka
Dopiero wczoraj udało mi się zdobyć regulamin tej odznaki. Trzeba się spieszyć jeżeli chce ją ktoś zdobywać, gdyż pozostało mało czasu (3,5 miesiąca).
REGULAMIN
OKOLICZNOŚCIOWEJ ODZNAKI
„ROKU SZLAKÓW TURYSTYCZNYCH PTTK”

1. Wykonawcą i wyłącznym dystrybutorem odznaki jest Oddział „Świętokrzyski” PTTK w Kielcach.
2. Odznaka jest jednostopniowa.
3. Odznakę można zdobywać w okresie od 01.01.2007 r. do 31.12.2007 r.
4. Odznakę można zdobywać niezależnie od wieku zdobywającego.
5. Warunkiem zdobycia odznaki jest pokonanie dowolnego szlaku turystycznego, na wycieczkach indywidualnych, zbiorowych lub imprezach organizowanych przez PTTK lub inne instytucje.
6. Poświadczenie udziału w imprezach, przejście szlaku turystycznego i pobyt w miejscowościach należy dokonać w książeczkach uprawianej dyscypliny turystycznej (GOT, OTP, KOT, MOT itd.) lub we własnoręcznie sporządzonym dzienniku, dowolną pieczątką miejscowości lub organizatora. Przodownicy Turystyki Kwalifikowanej PTTK zwolnieni są od uzyskiwania potwierdzeń terenowych pod warunkiem dokonywania własnoręcznych wpisów z zaznaczeniem nr legitymacji przodownickiej.
7. Odznakę można zdobywać jednocześnie ze zdobywaniem innych odznak turystyki kwalifikowanej i krajoznawczych.
8. Udział w zdobywaniu odznaki odbywa się na własny koszt i ryzyko. Organizatorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody, wyrządzone przez uczestników.
9. Weryfikacje odznak prowadzi Oddział „Świętokrzyski” PTTK w Kielcach (ul. Henryka Sienkiewicza 29, 25-007 Kielce).
10. Interpretacja niniejszego regulaminu należy do Zarządu Oddziału „Świętokrzyskiego” PTTK w Kielcach.
Osoby zainteresowane nabyciem odznaki (6,00 zł szt.) proszone są o przelanie stosownej kwoty na konto Oddziału: Bank Przemysłowo-Handlowy PBK S.A. I/O Kielce 92 1060 0076 0000 3200 0082 4713 z dopiskiem „Rok szlaków” lub uregulowanie jej bezpośrednio w Biurze Oddziału.
Przy weryfikacji korespondencyjnej należy załączyć zaadresowaną kopertę oraz znaczki pocztowe na przesyłkę zwrotną a także kopię dowodu wpłaty.

Źródło: forum.ekspedycja.org/index.php?showtopic=1011


Temat: Kontrowersyjny konkurs na dyrektora muzeum

"Krzemionki" walczą o UNESCO
Monika Rosmanowska2007-09-23, ostatnia aktualizacja 2007-09-24 08:25Prehistoryczne kopalnie krzemienia postawiły kolejny krok na drodze do wielkiej modernizacji. Muzeum i Rezerwat Archeologiczno-Przyrodniczy "Krzemionki" właśnie dostał do ręki koncepcję architektoniczną planowanej rozbudowy.

Konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej obiektów Rezerwatu Archeologiczno-Przyrodniczego w Krzemionkach został rozstrzygnięty w ubiegłym tygodniu. Do wyścigu stanęło siedem pracowni z całego kraju. Zwyciężyła łódzka Pracownia Urbanistyki i Architektury Marek Solnica. Biuro dostanie 15 tys. zł i zostanie zaproszone do negocjacji z inwestorem. - Zwycięski projekt to przede wszystkim funkcjonalność i nowoczesny wygląd - zwraca uwagę Janusz Janik, sekretarz konkursu.

Muzeum wspólnie z samorządem chce uporządkować oraz zagospodarować teren rezerwatu i okolicę. Projekt zawiera więc m.in. trzy rodzaje parkingów, w tym dla autokarów i pracowników, kawiarnię, powiększoną wioskę neolityczną i pomost widokowy oraz budynek muzealny.

- Będzie tam nie tylko sala ekspozycyjna czy konferencyjno-multimedialna, ale także pracownie, w których mogłyby odbywać się np. warsztaty - mówi Piotr Mrugała, dyrektor Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu, któremu podlegają Krzemionki.

Inwestycja kosztować będzie około 15 mln zł.

- Chcemy stworzyć obiekt, z którego będziemy dumni, którym będziemy mogli się pochwalić w Polsce i na świecie. Wreszcie też będziemy mogli wystąpić o wpisanie Krzemionek na listę światowego dziedzictwa UNESCO - zapowiada Robert Post, naczelnik Wydziału Rozwoju Powiatu i Integracji Europejskiej Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Na zrobienie dokumentacji Krzemionki dostały 250 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt chcą realizować za pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego, którego jednak Unia jeszcze nie zatwierdziła. - Do końca roku wszystko powinno się rozstrzygnąć i Krzemionki mają spore szanse na finansowanie. Jako jedyny obiekt z naszego województwa są na prezydenckiej liście dziedzictwa kulturowego, są też kandydatem na listę UNESCO. Osobiście uważam, że jest to jeden z ciekawszych projektów, które się w ostatnim czasie pojawiły - mówi Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego.

Od wtorku wszystkie prace konkursowe oglądać będzie można w Muzeum Historyczno-Archeologicznym w Ostrowcu.


Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce

Źródło: archeologiczne.fora.pl/a/a,250.html


Temat: sa specjalne wycieczki dla nowozencow?
Czytając wasze posty wygooglałam "oferty dla nowożeńców" itp. Najwięcej propozycji mają hotele, pensjonaty itp, biur podróży jest mało.
Ale znalazłam też coś takiego:

"Polska Sieć Biur Podróży Alians wydała pierwszy na polskim rynku katalog "Miodowe Pakiety - oferty nie tylko dla nowożeńców", skierowany do zakochanych. Broszura składa się z przykładowych wyselekcjonowanych ofert turystycznych na każdą kieszeń - można w niej znaleźć szeroką gamę wycieczek - od niedrogich (910 zł/parę) krajowych pobytów w romantycznych miejscach, aż po podróż dookoła świata za ok. 44 000 PLN/ parę.

Katalog "Miodowe Pakiety" Alians skierowany jest nie tylko do nowożeńców, ale również par obchodzących jubileusz małżeństwa, lub po prostu do osób zakochanych. (...) Oferty zamieszczone w katalogu dla zakochanych zostały wybrane na podstawie wieloletnich doświadczeń biur, należących do konsorcjum. Dodatkowo, w katalogu prezentowane są również propozycje organizacji ślubów w ciekawych miejscach - m.in. w Szkocji, na Hawajach, czy też w Las Vegas. Nowością są także praktyczne prezenty dla nowożeńców w postaci voucherów turystycznych - bonów o dowolnej wartości, które można dać w prezencie młodej parze. Zakochani, którzy zostaną obdarowani takim bonem mogą zapłacić nim za dowolną wycieczkę, pobyt, czy też bilety lotnicze, promowe lub kolejowe kupowaną w jednym z biur zrzeszonych w Polskiej Sieci Biur Podróży Alians.

Obecnie członkami Aliansu są następujące biura:

* Travelbank z Warszawy,
* Air Tours Cracow z Krakowa,
* Sky Tours z Łodzi,
* Barbara Travel z Tarnowa,
* BP Transer z Wrocławia,
* Evatrans ze Szczecina,
* Bial-Tur z Białegostoku,
* B.P. Bravo z Poznania,
* A.T. Sigma z Kielc,
* BP Krystyna Tyszkiewicz z Augustowa,
* Flugo z Bydgoszczy,
* Centrum Usług Lotniczych i Turystycznych J. Korsak z Częstochowy,
* Grupa Travel z Gdyni ,
* BP Zbigniew Staniszewski z Wałbrzycha.

Katalog dla zakochanych "Miodowe Pakiety" jest dostępny zarówno w wersji papierowej w poszczególnych biurach turystycznych należących do Aliansu, jak w wersji elektronicznej na stronie stowarzyszenia (www.alians.net.pl). "
Źródło: forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=7213


Temat: [Kielce] Po tramwaju czas na gondole

A ta stopiątka w Kielcach to już skasowana ? Chyba robi jako biuro turystyczne, ale nie jestem tego pewien...
Źródło: wawkom.waw.pl/forum/viewtopic.php?t=4396


Temat: Rajd na głodówce :)
...witam serdecznie nie było mi dane byc z Wami w Kielcach nie było mi dane byc z Wami w Pogorzelicy i Zalesiu nie będzie mi dane byc z Wami na Głodówce ale pomyślałam że części osób spodoba się ta propozycja programowa. Mojej skromnej osobie się spodobała myślę że warto. maci tylko tydzień na zgłoszenie się. formularz uczestnictwa wysłałam do hufca wiec jesli się zorganizujecie w wiekszą ekipę to myślę że druh komendant z chęcią Wam go wydrukuje
pozdrawiam...


Serdecznie zapraszamy na

IV RAJD Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA TURYSTYKI

Termin: 21-23.09.2007


Koszt: 45zł/os (2 noclegi z własnymi śpiworami, 2 ciepłe posiłki, wrzątek, program, nagrody)

PROGRAM RAJDU:


21.09.2007 - przyjazd i zakwaterowanie do godz. 17:30
godz. 18:00 -ognisko z kiełbaskami na rozpoczęcie;
godz. 20:00 - spotkanie z Bogusiem Magrelem -prezesem Polskiego Klubu Alpejskiego;


22.09.2007 - godz. 8:00-9:00 - śniadanko i wyjście na trasy,
TRASY DO WYBORU:

1. Łopuszna - Turbacz - Nowy Targ
2. Głodówka -Dolina Pięciu Stawów Polskich (przez Szpiglasowy lub Świstówkę) - Głodówka
3. Kuźnice - Hala Gąsiennicowa Schronisko Murowaniec - Gęsia Szyja - Polana Rusinowa -Głodówka
A trasa nr 4. - do wyboru według pomysłu uczestników.

godz. 18:00 - powrót na bigosik i ciepłą herbatkę z cytrynką ,
godz. 19:00 - koncert Tomka Lewandowskiego i Marcina Kiełbasy
ok 22:00 - kino nocne z górami w tle;


23.09.2007 - 8:00 - 9:00 - śniadanko ok 10:00- 11:00 - zakończenie rajdu, rozdanie nagród, wymiana adresów i czułe pożegnania

Imprezy towarzyszące:

- wystawa fotografii uczestników Letniej Szkoły Turystyki Górskiej;
- inauguracja KLUBU WOLONTARIUSZA przy schronisku Głodówka

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 18.09.2007.

Więcej informacji na naszej stronie internetowej.ZAPRASZAMY!!! JSchronisko Głodówka

Polana Głodówka

34-530 Bukowina Tatrzańska

tel. 018 20 77 188 fax. 018 20 78 109

www.glodowka.com.pl biuro@glodowka.com.pl

NIP: 736-162-14-31

konto: PKO BP 09 1020 3466 0000 9102 0046 7290
Źródło: wadowice.zhp.pl/forum/viewtopic.php?t=285