Start JUTROBiuro podróży podróżniczek Wrocław Biuro polowań polowanie na Białorusi Biuro podróży Krakowska Kraków Biuro Nieruchomości Bochnia Brzesko Biuro numerów numery prywatne Biuro podruzy LOT w Łodzi Biuro Studiów i Ekspertyz Sejmu Biuro Podróży Wolski Kołobrzeg Biuro Finansowania Inwestycji Sp. z o.o. Biuro sprzedaży nieruchomości w Opolu komputer lajon 112
index 22880
crack do gry mafia
Człowiek po zawale
cennik pks nysa
 

JUTRO

Temat: Miasta w telefonach komórkowych
Biuro Promocji i Informacji Urzędu Miejskiego w Koszalinie przygotowało system informacji o mieście w telefonie komórkowym. Dzisiaj mobilną informacją w telefonach komórkowych posługuje się w Polsce około 200 miast, między innymi Wrocław, Kraków, a także Cieszyn, czy Łomża.

Na świecie coraz bardziej popularne są mobilne portale miejskie. Rzadko kto wędrując po mieście ma przy sobie laptopa, ale każdy w zasadzie ma przy sobie telefon komórkowy. I właśnie przy pomocy tego urządzenia mieszkańcy i turyści będą mogli uzyskać wiele informacji o Koszalinie, np. o rozkładzie jazdy MZK, imprezach czy miejscach wartych odwiedzenia. Wystarczy jedynie, aby telefon komórkowy miał dostęp do Internetu, czyli miał uruchomiony system WAP lub inny udostępniający Internet. Dzisiaj mobilną informacją w telefonach komórkowych posługuje się w Polsce około 200 miast, między innymi Wrocław, Kraków, a także Cieszyn, czy Łomża.

Informacje „komórkowe" są skrótem strony www.koszalin.pl, pozbawionym dużej grafiki, animacji i dopasowanym do rozmiarów wyświetlacza telefonu. Znaleźć tam można m.in. aktualności, adresy punktów informacji turystycznej, gastronomii, bazy noclegowej. W najbliższej przyszłości znajdą się dodatkowe informacje – o Dniach Koszalina, czy Lecie w Koszalinie. Koszt korzystania z systemu jest uzależniony od operatora.

- To kolejny kanał informacyjny, dzięki któremu mamy szansę dotrzeć z wiadomościami o mieście zarówno do koszalinian, jak i turystów - mówi prezydent Mirosław Mikietyński. - Zależy nam na tym, by z jednej strony turyści mogli szybko znaleźć interesujące ich miejsca, czyli np. gdzie mogą coś zjeść lub gdzie przenocować, z drugiej zaś strony - mieszkańcy miasta będą mogli w każdej chwili i w dowolnym miejscu sprawdzić, co nowego dzieje się w Koszalinie.

Udostępnienie miejsca na serwerze plus roczna opłata za korzystanie z systemu kosztowało miasto 3.416 zł.

Aby znaleźć informacje o Koszalinie lub jednym z kilkuset miast, wystarczy w odpowiednie "okienko" np. mobiinfo.pl wpisać nazwę miasta.

Źródło: Telix.pl
Źródło: forum-4gen.yoyo.pl/viewtopic.php?t=95Temat: Sportowe klimaty
gk24 » Miasta » Koszalin

* wyślij
* wydrukuj
* zgłoś błąd
* e-wydanie
* rss
* forum
* wykop
* A A A

dodano: 15 maja 2010, 9:30

tagi:Lech Poznań
Lech Poznań zagra dla Dawida

Wojciech Kukliński, wojciech.kuklinski@gk24.pl

W najbliższy czwartek walcząca o tytuł mistrza Polski jedenastka Lecha Poznań rozegra w Koszalinie charytatywne spotkanie. Dochód zostanie przeznaczony na pomoc choremu chłopcu.

Czternastoletni Dawid Krause ma rzutem piłki rozpocząć czwartkowy pojedynek.

(Fot. Archiwum/Kiwanis Koszalin)

Jak pomóc?
Wpłat dokonywać można na konto: Stowarzyszenie KIWANIS International Klub Koszalin ul. Zwycięstwa 32, 75-037 Koszalin, Bank Millenium S.A. nr 34 1160 2202 0000 0000 3295 8076 z dopiskiem "Dla Dawida”.

Można wykupić cegiełkę-bilet na mecz Bałtyk-Lech. Jej wartość wynosi 10, 20 lub 100 zł. Oto punkty przedsprzedaży:
KKPN Bałtyk Koszalin ul. Andersa 16 (siedziba klubu 94 348 91 20 zamówienia zbiorowe),

T.U.P "A,trio-plus” Koszalin ul. Franciszkańska 26/28 (hurtownia 94 346 45 52),
P.U.H. "Grac” Koszalin ul. Piłsudskiego 81 (kiosk, przystanek MPK),

Hotel "Atlantic” Nowe Bielice 38-2 (recepcja 94 348 11 00), Turysta Biuro Turystyczne Koszalin ul. Gen. Andersa 2 (tel. 94 347 04 59).
Uwaga! Podczas zakupu cegiełek trzeba posiadać dowód osobisty.

Rywalami piłkarzy "Kolejorza” będzie zespół Bałtyku Koszalin. Pojedynek na stadionie Bałtyku rozpocznie się o godzinie 17. – Lech zdecydował się przyjechać do nas między innymi ze względu na szczytny cel, jaki nadaliśmy temu spotkaniu – mówi Krzysztof Modliński, wiceprezes koszalińskiego klubu. – Postanowiliśmy, że dochód z tego spotkania przekażemy na rzecz walczącego o powrót do zdrowia Dawida Krause.

– Czternastoletni Dawid, który jest uczniem pierwszej klasy Gimnazjum nr 2 w Koszalinie, uległ czterokończynowemu porażeniu. Porusza się tylko na wózku inwalidzkim – mówi Teresa Żurowska z koszalińskiego klubu Kiwanis. Kiwanis jako organizacja pożytku publicznego otoczył opieką Dawida. – To inteligentny i bardzo sympatyczny chłopak. Mam nadzieję, że będziemy mogli pomóc. Według lekarzy, jest szansa na to, aby chłopiec znów zaczął chodzić i biegać. Wymaga to jednak intensywnej rehabilitacji ruchowej w specjalistycznych ośrodkach. Wszystko musi odbywać się pod kontrolą ortopedów – dodaje Teresa Żurowska.
Źródło: forum.grzybland.pl/viewtopic.php?t=33


Temat: Skandal w koszaline!

Przed zbliżającymi się derbami pomiędzy AZSem Koszalin a Energą Czarnymi Słupsk zarząd klubu AZS Koszalin S.A. wprowadził następujące zasady przedsprzedaży biletów. Od środy 3 grudnia do rozegrania meczu bilety nabywać będą mogli mieszkańcy miasta Koszalin i okolic. Pozostali
kibice w tym kibice pochodzący ze Słupska będą mogli zakupić wejściówki od piątku 5 grudnia do rozegrania meczu. W celu weryfikacji zamieszkania każdy kibic będzie poproszony o posiadanie dokumentu tożsamości przy zakupie biletu. W środę, czwartek oraz piątek bilety będzie można nabyć w kasie hali Gwardii w godzinach od 11:00 do 16:00, natomiast w sobotę na 3 godziny przed meczem również w kasie hali Gwardii. Kasa hali Gwardii będzie jedynym miejscem gdzie można nabyć wejściówki na mecz. Sprzedaż nie będzie prowadzona jak dotychczas w Biurze Turystycznym "Turysta". Organizatorzy wraz z Policją wprowadzili zakaz wnoszenia na mecz trąbek, serpentyn, rolek z kas fiskalnych, napoi w butelkach.


Czyli pozbawia sie kibicow ze Słupska zakupu biletow bo do 5 grudnia owych juz nie bedzie. koszalin tak sie boi że utrudnia dosłownie wszystko. Nie mozemy kupic biletow. Dobrze ze mamy od naszego klubu chociaz te 50...

Nie wiem jak mam to nazwac. Ale jest to coś z czym jeszcze sie nie spotkalem.


Artykuł 2

Każdy człowiek posiada wszystkie prawa i wolności zawarte w niniejszej Deklaracji bez względu na (...) urodzenie lub jakiegokolwiek innego stanu.

Artykuł 27

(1) Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw


Jednym słowem ; dyskryminacja ze względu na pochodzenie czy miejsce zamieszkania .
Źródło: koszykarscy.pl/forum/viewtopic.php?t=102