Start JUTROBiznes plan plan produkcji biznesplan przykłady gospodarstwa agroturystycznego biznes plan gospodarstwo rolne biznes plan sklepu przykład Biznes plan podmiotu turystycznego biznes plan zakład fryzjerski biznes PRZYCZEPA gastronomiczna kurczak Biznes plan agencji pracy biznes plan sklepy spożywczego biznes plan przykłady Drukarnia komputer lajon 112
index 22880
crack do gry mafia
Człowiek po zawale
cennik pks nysa
 

JUTRO

Temat: Dyskusja - Handlujący hodowcy z asortymentem i opiniami o...
Witam!

Dzisiaj późnym wieczorem zobaczyłem ten wątek. Po przeczytaniu trochę się zastanawiałem nad odpowiedzią i zajęciem jakiegoś stanowiska.
Nie chciałbym aby moja wypowiedź była oczywiście wyrocznią.
Spróbuję się trochę na gorąco jednak wypowiedzieć.

Krótkie wprowadzenie.
Dział w którym obecnie piszemy został stworzony jako źródło opinio twórcze sklepów zoologicznych Częstochowy i okolic na potrzeby Userów i klientów tychże sklepów. Dostarczanie opinii o tychże sklepach, ich poziomie, jakości usług, oferowanym towarze itd. Jak doświadczenie pokazało opinie jednostkowe nie koniecznie muszą być i będą zupełnie obiektywne. O obiektywizmie raczej będzie świadczyła ich wielokrotność.
Wydaje mi się że dział ten chyba sprawdził nam się i nadal jest chętnie odwiedzany zarówno przez Userów opinio twórczych jak i Userów czy czy osoby odwiedzające CZFA jako zasób bieżących wiadomości.

Kupowanie u Hodowcy, jak Szymon to ujął. Dobrze by było rozwinąć ten temat i sprecyzować kogo tak nazwiemy.


Czy hodowcą nazwiemy każdego kto np. stanie na giełdzie akwarystycznej i będzie oferował nam ryby, krewetki czy rośliny. według mnie - chyba nie.

Oferowany "żywy" towar zewnętrznie nie będzie wprawdzie, odbiegać od kanonów jakościowych , a np. może być bezpośrednio ściągane celem sprzedaży z hurtowni, giełdy akwarystycznej lub od bezpośrednich hodowców. Wg mnie taka osoba to tylko pośrednik, który może być profesjonalistą w tym co robi, znający się doskonale na akwarystyce. Sprowadza bardzo dobre okazy pod względem jakościowym, umie je odpowiednio zareklamować, jest po prostu dobry w klocki biznesowe. Jak każdy biznes, taki pośrednik chce również zarobić i tu nie ma co drzeć szat, tacy ludzie również występują na rynku. Co więcej wcale ich nie mało wokół nas się przewija. Często mamy do czynienia wręcz z pewną wydłużoną drogą od źródła towaru poprzez kilku pośredników do końcowego klienta włącznie. Całość oczywiście jest regulowana poprzez rynek.

Hodowca akwarysta – to User lub inny akwarysta mogący mieć w pewnej chwili nadwyżki swojej hodowli. Dotyczy to zarówno ryb, krewetek, ślimaków, roślin, mchów.
Co do tych nadwyżek to występuje ona zazwyczaj okresowo np. komuś rozmnożyły się Mekki, Skalary/patrz Jacek/, Paletki /patrz Rafał/, Mieczyki, Gupiki, Molinezje itd.
Tak jak napisałem te nadwyżki występują okresowo, bywa że jest to zupełnie przypadkowy miot, a bywa również że był w pełni profesjonalnie zaplanowany. Podobne porównanie może dotyczyć również roślin czy mchów.
Następne rozmnożenie danego gatunku nie jest planowane, a Hodowca będzie teraz stawał przed kolejnym wyzwaniem. Takie przykłady możemy znaleźć u nas na Forum – patrz chociażby karlos /który chyba tylko kamieni jeszcze nie rozmnażał/.

I trzeci rodzaj Hodowców to wąska specjalizacja, gdzie mielibyśmy do czynienia z powtarzalnością rozmnażanych gatunków. I myślę że właśnie o tak pojmowanych Hodowców Ci chodzi.
Nie przeciągam już mojej wypowiedzi, prośba do Ciebie o doprecyzowanie i rozwinięcie tematyczne pierwszego postu. Czy jako Hodowcę rozumielibyśmy osobę pośród naszych Userów, czy byłoby jakieś narzucone ograniczenie itd.
Źródło: czfa.pl/viewtopic.php?t=4635